HABER /  EMLAK

Murat Kurum duyurdu! 100 bin sosyal konutun temelleri Haziran sonunda atılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz" dedi.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 100 Bin Sosyal Konut projesi kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuraların çekileceğini, böylece 8 bin 900 konutun daha sahiplerinin belli olacağını bildirdi.Kurum, Twitter hesabından dar gelirlilere yönelik sosyal konut projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

50 bin sosyal konut projemiz kapsamında...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak sosyal konut projelerinde hız kesmediklerini belirten Kurum, "50 bin sosyal konut projemiz kapsamında, 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor." ifadelerini kullandı. Geri kalan konutların da ihale ve proje çalışmalarını yaptıklarını aktaran Kurum, şunları kaydetti:

Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak
100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak. 100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkanları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak.

ÖNCEKİ HABERLER
0-14 yaş arası çocukların sokak yasağı yarın kaçta bitiyor?
Hakkari'de PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
Engelliler Haftası mesajları 2020 resimli engelliler haftası tebrik sözleri
İlkokul 1.2.3 ve 4. sınıflar EBA'ya ne zaman saat kaçta girecekler?
Eşini dövüp sosyal medyada paylaşan erkeğin 21 yıl 4 aya kadar hapsi istendi
Resimli yeni kısa bayram mesajları 2020 hayırlı bayramlar sözleri
Yorumlar 3 yorum