HABER /  SPOR

MMM Dünya Şampiyonası’nda şampiyon Cihan Kaplan oldu.

30 Mayıs – 03 Haziran 2019 tarihleri arasında Ukrayna’nın Odessa kentinde düzenlenen ve 16 ülkeden sporcuların katıldığı MMM Dünya Şampiyonası’nda +94 Kg kategorisinde şampiyon Cihan Kaplan oldu.

1990 yılı doğumlu, 105 kg ve 1,82 cm boyundaki Cihan Kaplan, daha önce gerçekleştirilen Geleneksel MMA Kemer Organizasyonu Türkiye seçmeleri,C Class İstanbul Kulüpler Lig 2 ve 15 Temmuz Şehidi Polis Ferhat Koç MMA Türkiye seçmeleri organizasyonlarındaki başarılarına bu şampiyonluğu ile dünya çapında bir başarı daha eklemiş oldu.

Cihan Kaplan, katıldığı maçların dördünde ilk roundda 2 dakikanın altında bir sürede rakibini yendi.

Mixed Martial Arts (MMA) yani “Karışık Dövüş Sanatları” diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş savunma,mücadele ve atak teknikleri içeren, tam temas mücadele ve savunma sporudur.

Her yaşta herkesin yapabileceği bir branş olan MMA branşında başarılı olmak için yoğun ve yüksek tempolu antremanlara vucudumuzu hazırlamamız gerekir.Yüksek efor ve yağ yakımı sayesinde her yaşta ve her kesimden tercih ettiği bir branştır. Amatör anlamda sporcu sayısıda TÜRKİYE’de her geçen gün büyümekte olan bir spor branşıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da TOKİ'nin sosyal konut kurası 26 Haziran'da başlıyor
1 yıllık pasaport kaç para oldu 2019-defter bedeli ile yeni fiyatı
Aracına erik çekirdeği atan çocuğu dövmüştü! O saldırgan hakkında karar
e bordro sorgulama e devlet girişi 2019 Haziran maaş sorgulama
Hakan Çalhanoğlu'nun yeni hocası belli oldu
2020 yılı kandilleri Diyanet ilk kandil ne zaman tarihi
Yorumlar