BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,31
ALTIN 483,88
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Microsoft uyardı! Lumia sahiplerine kötü haber!

Microsoft, bazı Lumia uygulamalarına verdiği desteğin çok yakında sonlanacağını duyurdu.

Abone ol

Microsoft, Ekim 2015'ten itibaren bazı Lumia uygulamalarına destek vermeyeceğini duyurdu. Firma, bu hamlesinin nedenini "Windows'taki fotoğraf deneyimini düzene koymak" olarak açıkladı.

Desteği sona eren uygulamalar arasında Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama ve Video Uploader bulunuyor. Değişiklik sonrasında Storyteller, Beamer, Refocus ve Photobeamer, çevrimiçi olarak çalışmayı durduracak. Storyteller uygulamasıyla oluşturduğunuz hikayeleri uygulama üzerinden görüntüleyebileceksiniz, ancak bunu web üzerinden yapamayacaksınız.

FOTOĞRAF VE VİDEOLARI SAKLAMAK İÇİN...

Microsoft, çevrimiçi hikayelerini saklamak isteyenlere Storyteller uygulamasını açmalarını, ardından çevrimiçi hikayeleri seçmelerini ve yayınlanan her hikayeye web üzerinde göz atmalarını öneriyor. Ardından saklamak istediğiniz tüm fotoğraf ve videoları web sitesinden indirmeniz gerekiyor.

Lumia Panorama ve Video Uploader çevrimiçi olarak hizmet vermeye devam edecek olsa da, güncelleme almayacaklar. Microsoft, bu değişikliğin sebebini Windows 10'un Fotoğraflar ve Kamera uygulamalarına odaklanmak olduğunu söylüyor.

ÖNCEDEN YÜKLEMİŞ OLANLAR KULLANMAYA DEVAM EDECEK

Bahsedilen uygulamalar mağazadan kaldırılmış olsa da, telefonuna daha önce yüklemiş olanlar onları kullanmaya devam edebiliyorlar. Uygulamaların Windows 10 Mobile'a yükselttikten sonra da cihazdaki yerini koruyacağı söyleniyor. Bununla birlikte 30 Ekim 2015'ten sonra hizmetlerin kapanmasıyla bazı işlevler çalışmayabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Şafak'tan tepki çeken MHP-HDP-CHP manşeti
Demirtaş: Dağlıca'da 1 gece nöbet tutsun...
Tekrar o harita! Planın son aşaması
Başbakan Davutoğlu şehitler için o ile gidiyor
Cenaze aracında 200 kg eroin çıktı!
Selim Erdoğan evli mi kızının annesi kimdir?
Yorumlar 1 yorum