BIST 1.509
DOLAR 9,54
EURO 11,09
ALTIN 548,61
HABER /  SEÇİM

MHP'den jet Dombıra misillemesi

MHP, son birkaç gündür gündemde olan Dombıra şarkısını yeniden uyarladı. Uyarlamada AK Parti'ye yönelik göndermeler dikkatleri çekti.

Abone ol

SAKARYA-MHP Lideri Bahçeli son günlerin tartışılan şarkısı Dombıra ile sahneye çıktı.

Sakarya'da miting alanındaki kalabalığı coşturan şarkının MHP 'ye de uyarlandığı dikkat çekti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde seçim irtibat bürosunun açılışında halka hitap etti. Açılışta, AK Parti'nin seçim şarkısı olarak duyurulan ve sahibinden izinsiz kullanıldığı için tartışma konusu olan Dombıra'nın MHP versiyonu çalındı.

İŞTE MHP'NİN DOMBIRASI

DOMBIRA AK PARTİ SEÇİM ŞARKISI TIKLA İZLE
DOMBIRA ORJİNAL HALİ TIKLA İZLEİşte Bahçeli'nin açıklamasından önemli satır başları:

"Sizlerle samimi dürüst ve ilkeli bir şekilde dertleşmek ve konuşmak istiyorum. Amacımız hiçbir siyasi partiye destek vermiş kardeşlerimizi özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi'ni destek vermiş kardeşlerimizi kırmak amacında değiliz.

Yakın siyasi tarihimizde hiçbir siyasi parti TBMM'de iktidar olmak için yeterli olan 276 milletvekilinin çok üstünde siyasi güçle temsil edilmemiştir. Böyle bir siyasi güç ve milletvekili desteği tabiatı ile iktidarın o parti tarafından kurulmasını öngörmektedir. Bu durum yasama ve yürütme gücünü elinde bulunduran bir siyasi iktidar ortaya çıkmıştır. Bu yakın tarihinde hiçbir siyasi partiye nasip olmamıştır.

Bu iktidar programlarında ne varsa yerine getirmeye muktedir bir iktidar demektir. Meclis'teki sayısal çoğunluğu her türlü sorunun çözümü için gerekli yasaları çıkarmaya muktedir bir iktidar demektir. Adalet ve Kalkınma Partisi önemli hizmetler sunmamış değildir. Ancak bir an olmuştur ki Adalet ve Kalkınma partisi kendisini tanımlarken daha farklı tanımları tercih etmiştir.

Belli bir dönem sonra Milli Görüş gömleğini çıkardığını ifade etmiştir. Bu kendisinin geldiği yeri ret anlamına taşır. Ancak bir noktaya gelinmiştir ki AKP'ye verilen her destek değil, partiye değil bir Recep Tayyip Erdoğan karizması yaratılmaya çalışılırmıştır. Her şey Recep Tayyip Erdoğan.

GÜÇ ÇILGINI

Medya gücünü de yanına alınca yasama, yürütme kuvvetler ayrımını iki erki bir de yanına medyaya eklediğiniz zaman güç çılgını olmamak mümkün değil. Tek yanlı bir propaganda tek yanlı vatandaşı şartlama, tek yanlı Recep Tayyip Erdoğan'ı düşünme. Ancak gösterileni görme imkanı buluyoruz. Gösterilen pembe tablo. Biz de bunlara inanıyoruz.

O sırada bir seçim dönemi geliyor ya bunlar bir şey yapıyor sonunu görelim diyoruz oy veriyoruz. Daha da güçlü iktidar geliyor...

36 ETNİK GRUP VAR DİYOR ANCAK 3-5 TANESİ AKLINA GELİYOR

Ülkemizde 40 yıldan bu yana bölücü terör vardır. Bunun üzerini örtmek için bin yıllık kardeşliğimizi feda ederek Kürt sorunu var denilmektedir. Durup dururken bu ülkede 36 etnik grup vardır deniyor. Kimlerdir denildiğinde ise aklına 3-5 tanesi geliyor gerisi yok. Nerede peki bu 36 etnik grup. Şurada bilmem ne var şurada bilmem ne var diye söylerseniz, iki tane dükkândan biri şudur diğeri budur derseniz alış veriş yapmaya gelenler birbirlerinden ayrılmaya, yuva kurmaya kalksalar birbirilerinden ayrılma noktasına gelirler.

2014'DE ÖZERKLİK İLAN ETMEYE NİYETLENDİLER

Türkiye'yi karmakarışık bir hale getirdiler bunun adına demokrasi dediler, demokratik açılım ile Türkiye'yi bölünmenin eşiğine getirdiler. Şimdi de 2014'te özerlik ilan etmeye niyetlendiler, Diyarbakır'da açılan pankartlar bunu göstermekte.

SURİYE'DE İNSANLAR BİRBİRİNİ KESİYOR

Değişik partilerden olabiliriz, Türkiye'nin farklı yerlerinden buraya gelmiş olanlar olabilir. Türkiye'yi bu noktada tazyik altına alırsanız Suriye'deki havayı görüyorsunuz... Hala iç savaş devam ediyor, insanlar birbirini kesiyor, ciğerini kesiyor. Buna benzer bir katliamı Türkiye'de kimse düşünmemeli. Bu kavga, çatışmadan bir özerlik çıkmaz. Bu kavgadan bölünmüş bir Türkiye çıkmaz.

Türkiye Suriye değildir, Türkiye Mısır değildir. Bir karış toprağı kimseye vermeyiz bir tane insanımızı kimseye teslim etmeyiz."

ÖNCEKİ HABERLER
Paris Hilton meğer ne kadar pintiymiş
Paris Hilton meğer ne kadar pintiymiş
Galatasaray (BJK) - Beşiktaş (GS) derbisinin geniş özeti
Galatasaray (BJK) - Beşiktaş (GS) derbisinin geniş özeti
3 yıl sonra yeniden meydanlarda
3 yıl sonra yeniden meydanlarda
Erdoğan Sivas'tan paralel yapıya sert çıktı
Erdoğan Sivas'tan paralel yapıya sert çıktı
ABD'den Ukrayna'ya ince mesaj
ABD'den Ukrayna'ya ince mesaj
4.4'lük deprem Maraş'ta hasar yarattı
4.4'lük deprem Maraş'ta hasar yarattı
Taksim'de neler oluyor? CANLI İZLE
Taksim'de neler oluyor? CANLI İZLE
Galatasaray Chelsea maç tarihi, saat kaçta, hangi kanalda?
Galatasaray Chelsea maç tarihi, saat kaçta, hangi kanalda?
Meteoroloji uyardı! Bugün havaya dikkat
Meteoroloji uyardı! Bugün havaya dikkat
İşte Galatasaray - Beşiktaş derbisinin sonucu (1-0)
İşte Galatasaray - Beşiktaş derbisinin sonucu (1-0)