BIST 1.503
DOLAR 7,28
EURO 8,77
ALTIN 409,28
HABER /  POLİTİKA

MHP'den Ali Babacan'a çok sert cevap: Demokrasi faresi

MHP lideri Devlet Bahçeli "FETÖ projesi" dedi, DEVA Partisi lideri Ali Babacan "Bunlar deli saçması iddialar" karşılığını verdi. MHP bu cevaba kızdı. "Bu Babacan'ın kendi dili değil" diyen İsmet Büyükataman "demokrasiyi kemirerek açtıkları delikten içeri sızmaya kalkan demokrasi farelerine müsaade etmeyeceklerini" söyledi.

Abone ol

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin DEVA partisi ile ilgili "FETÖ projesidir. Pensilvanya kaynaklıdır." sözlerine tepki göstererek, "Bunlar deli saçması iddialar. Evet DEVA Partisi bir projedir ama bu bir Anadolu projesidir. Bir Trakya projesidir" demişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  Babacan'ın sözlerine ilişkin, "Sayın Genel Başkanımıza haddini aşan sözler sarf eden Babacan'ın dili kendisine ait değildir" dedi.

Bu dil Sayın Genel Başkanımızın....

MHP'li Büyükataman, DEVA Genel Başkanı Ali Babacan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine dair yazılı açıklama yaptı. Büyükataman, Babacan'a tepki göstererek, "Her fırsatta Sayın Genel Başkanımıza haddini aşan sözler sarf eden Babacan'ın dili kendisine ait değildir. Biz bu dili çok iyi bilmekteyiz. Bu dil; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin, FETÖ'nün boğazına tıkadığı dildir. Bu dil, PKK sevicilerine kıvırıp yutturduğumuz dildir. Bu dil, Türkiye'deki siyasi şubelerine Sayın Devlet Bahçeli'yi hedefe koyduran kaynağı dışarıda bir merkezin dilidir" ifadelerini kullandı.

'FETÖ ve PKK sözcülerine vaatte bulunuyor'

Babacan'ın konu MHP olduğunda hayâyı ve riyayı bir kenara bırakarak doğrudan düşman kesildiğini kaydeden Büyükataman, şunları kaydetti: "Kendine faydası olmayanların milletin dertlerine 'deva' olmak için çıktıklarını iddia ettikleri yol, yol değildir. Bunlar gereksiz ve boş işler uzmanıdır. Büyük Türk milleti kargaların kılavuzluğuna muhtaç kalmamıştır, kalmayacaktır. FETÖ’ye milyon dolarlık peşkeşi hâlâ yüzü kızarmadan savunmaya kalkanların Türk milletinin acılarına ortak olmasını beklemiyoruz. Düşünce özgürlüğü adı altında PKK ve FETÖ sözcülerine Türk milletine özgürce düşmanlık yapmayı vadeden Babacan’a ve bağlı olduğu bitik bataryaya Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in veciz sözünü hatırlatmak isteriz: 'Türkiye’yi parçalama, Türk milletini bölme diye bir hürriyetten söz edilemez."

'Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini söylüyor'

Büyükataman, MHP'nin Cumhur İttifak'’nın iki eşit ve onurlu bileşeninden birisi olduğunu, ancak MHP ve AK Parti'nin iki ayrı tüzel kişiliği bulunduğunu vurgulayarak, "Sayın Bakanların belirlenmesi ve karar alma yetkisi Sayın Cumhurbaşkanındadır. Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini, 30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen Ali Potter, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun Milliyetçi Hareket Partisi gerekli gördüğü tüm konularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli Bakanlarına katkılarını sunmakta, olumlu icraatlerde de takdirlerini ifade etmektedir. Akıl tutulması yaşayanların, aklı ipotek altında olanların Sayın Genel Başkanımızın akıl ürünü sözlerini deli saçması olarak adlandırması bir meczubun bir dâhiye dil uzatmasından farksızdır" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Fatih Dönmez: Elektrik üretiminde rekora imza attık'
Türkiye S-400'lerden vaz mı geçti İbrahim Kalın açıkladı
Abdullah Ağar'dan yapışkan bomba uyarısı! PKK kalleşlik peşinde
Muharrem ayı 2020 ne zaman başlıyor? Muharrem orucu kaç gün tutulur?
Yargıtay'dan işçilere haftalık izin müjdesi
Şevval orucu hangi günler tutulur kaza orucu yerine sayılır mı?
Lens'i yollamaya hazırlanan Beşiktaş Gyasi ve Gökhan Töre'yle anlaştı
Erdoğan'ın talimatıyla yapılan salgın hastanesi 29 Mayıs'ta açılacak
Fenerbahçe ile Göztepe arasında futbolcu takası!
Normalleşme süreci planı Cumhurbaşkanlığı Türkiye planı nasıl?
Yorumlar 11 yorum