BIST 10.992
DOLAR 33,03
EURO 35,85
ALTIN 2.521,07
HABER /  POLİTİKA

MHP'den Akşener'e Büyük Birlik Partisi üzerinden cevap

Meral Akşener'in kuracağı partinin bozkurt işaretini kullanıp kullanmayacağı tartışılırken MHP'li Erkan Akçay'dan, 'bozkurt MHP'nin işaretidir' açıklaması geldi. Akçay, yeni partinin akıbetinin MHP'den ayrılanların kurdukları diğer partiler gibi olacağını savundu.

Abone ol

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meral Akşener'in kuracağı partinin bozkurt işaretini kullanıp kullanmayacağı tartışmalarıyla ilgili konuştu. "Bozkurt ülkücülerin, MHP'nin işaretidir" diyen Akçay, Aydınlık Türkiye Partisi ve Büyük Birlik Partisini örnek vererek yeni kurulacak parti için, "Bunların durumu onlardan da beter olacaktır" dedi.

İSTİFA EDENLERİN SAYISI

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, partisinin Manisa İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. Burada konuşan Akçay, Meral Akşener'in kuracağı partiye geçmek için MHP'den istifa edenlerle ilgili olarak istifa edenlerin sayılarının abartıldığını ve doğru olmadığını söyledi. Akçay, "Şu an itibari ile acaba kaç kişi istifa etmiştir? Henüz elimize ulaşan istifa dilekçesi yok. Yani bunlar afaki, şişirme rakamlardır. İstifa ettiğini söyleyen kişilerden birkaçı, geçtiğimiz aylarda da istifa ettiğini söylemişti. Bir adam kaç defa istifa eder? İstifa ettiği söylenen kişilerden bazılarının da istifa ettiğinden haberi yok.

BOZKURT İŞARETİ TARTIŞMASI

Ayrıca kurulacağı ifade edilen partinin ismi konusunda bile anlaşamadılar. Kendileri isim konusunda anlaşamamışken, işaretlerde de anlaşamayacakları bellidir. Bozkurt ülkücülerin, MHP'nin işaretidir. Ülkücülük MHP'de yapılır. Biz MHP'yiz. MHP ile hukuki bağı kalmamışların aynı anda ülkücülüğü, milliyetçiliği nasıl terk ettiklerini ibretlik şekilde görüyoruz. Fakat bu istifa eden bazı kişilere baktığımızda bu kişilerin istifası partimiz açısından oldukça hayırlı olmuştur. Bu durum, MHP'nin daha da güçlenmesine vesile olacaktır. Bunlar çeşitli dönemeçlerde, zor zamanlarda, seçimlerde daima çelme atmaya, partinin başarısızlığı için çalışan unsurlardır. MHP bu unsurlardan ayıklanıyor. 'Bunlar acaba millette bir duygu uyandırabilir miyiz' diyerek, yalanla, dolanla, şişirme rakamlarla faaliyet yürütmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

MHP'DEN AYRILANLARIN KURDUKLARI PARTİLER

MHP'den daha önce ayrılanların çeşitli partiler kurduklarını, ancak kurulan partilerin isimlerinin bile hatırlanmadığını savunan Akçay, "Aydınlık Türkiye Partisi diye bir parti bulunduğundan çoğu kişinin haberi yok. Büyük Birlik Partisi'nin durumunu biliyorsunuz. Bunların durumu onlardan da beter olacaktır" dedi.