HABER /  ANKET

Metropoll son seçim anketi yasak sebebiyle yayınlanmayan anket

24 Haziran 2018 seçim anketlerinin sonuncusu Metropoll anket şirketinden geldi. 14-16 Haziran tarihleri arasında yapılan Metropoll anketi seçim sonuçları için ikinci tur kehanetinde bulunuyor. İşte metropoll anketi sonuçları:

Metropoll'ün seçim yasakları sebebiyle kamuoyuna açıklanmayan anketi 14-16 Haziran tarihleri arasında yapıldı. Yabancı kaynakların araştırmacısı olarak bu seçimde öne çıkan Metropoll, İYİ Parti için de kamuoyu araştırmaları yapıyor. Haliyle seçime 10 gün kala 14 Haziran'da yaptıkları anketteki Meral Akşener detayı bomba oldu. İşte Metropoll'ün anketine göre, Cumhurbaşkanı adaylarının alması beklenen oy oranları şöyle;

Recep Tayyip Erdoğan % 46,2 (Mayıs anketi 45,9), Muharrem İnce %24,5 (Mayıs anketi 20,1), Selahattin Demirtaş %11,3 (Mayıs %11,4), Meral Akşener %9,2 (Mayıs 11,2), Temel Karamollaoğlu %2,2 (Mayıs 1,7), Perinçek %0,4.

Metropoll  anketinde kararsızlar %3,9 olurken, hiçbir adaya oy vermeyeceğini söyleyenlerin oranı %0,7, protesto oyu kullanacağını söyleyenler %0,3 ve sandığa gitmeyeceğini söyleyenler %0,3 olarak çıktı.

ERDOĞAN VE İNCE ÇIKTI AKŞENER DÜŞTÜ : Metropoll anketine göre Muharrem İnce Mayıs ayına göre oylarını yaklaşık 5 puan artırmış görünürken Meral Akşener’in oyu 2 puan düşmüş. Erdoğan 0,3 puan, SP adayı Karamollaoğlu da oylarını 0,5 puan artırmış.

PARTİLERİN OY ORANI NE OLUR? : Milletvekili seçimlerinde ise Metropoll Anketine göre kararsızlar dağıtılmadan önce Cumhur İttifakı’nın oyu %46,5, Millet İttifakı %35,5 olurken HDP’nin oyu %11,5. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra, Cumhur İttifakı  %49,4 olurken, Millet İttifakı %38,1, HDP %12,3 ve Diğer oylar %0,2 olarak görünüyor.

Amerikalıların yaptırdığı 24 Haziran seçim anketi sonuçları çok farklı

ÖNCEKİ HABERLER
Hayırdır uzaylılar mı geliyor! ABD uzay savaş gücü kuruyor
Sabancı Vakfı 3. Kısa Film Yarışması'na başvurular başladı
Başbakan Yıldırım'dan ABD'ye tepki
Flaş suç duyurusu! TBMM Başkanı Kahraman'dan...
Ünlü spekülatör tüm dünyayı Erdoğan konusunda uyardı!
İBB burs başvuruları başladı İBB burs başvuru ekranı açıldı
Yorumlar 7 yorum