HABER / GÜNCEL

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? Yerli otomobilin CEO'su

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobil için seçilen CEO'nun Mehmet Gürcan Karakaş olduğunu açıkladı. Dünyanın en önemli 100 yöneticisi arasında gösterilen Gürcan Karakaş İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Peki kimdir bu Mehmet Gürcan Karakaş?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV canlı yayınında, yerli otomobilin CEO'sunu açıkladı. Erdoğan CEO'nun, Alman devi Bosch'tan Mehmet Gürcan Karakaşolduğunu duyurdu. Peki Mehmet Gürcan Karakaş kimdir?

Son dönemde gerçekleştirilmesi planlanan Yerli Otomobil’in Ceo’su olacağı iddiasıyla adını duyduğumuz Gürcan Karakaş proje uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dünyanın en önemli 100 yöneticisi arasında gösterilen Gürcan Karakaş İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.

Uzun yıllar Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini sürdüren Gürcan Karakaş 2007 yılında ise Alman markası Bosch’un, Almanya merkezinde Automotive Aftermarket İşkolu’nun kıdemli başkan yardımcılığı görevine atanmıştır.

1965 yılında dünyaya gelen Gürcan Karakaş ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Üniversiteden mezun olduğunun ertesi günü ASELSAN’da mühendis olarak iş hayatına başlayan Gürcan Karakaş, 1990 yılından bu yana Bosch Grubu’nda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Gürcan Karakaş aslen Antalya Akseki‘lidir.

Yorumlar12 yorum