HABER /  GÜNCEL

CHP'li vekilin çılgın çorapları! Bakın neden böyle giyindi?

CHP milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, sağlık çalışanlarının sağlığına dikkat çekmek için 'Çılgın Çoraplar' etkinliği kapsamında birbirinden farklı çoraplar giydi.

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, 4 doktordan 1'inin intiharı düşündüğünü, 5 doktordan 1'inin ise depresyon tedavisi gördüğünü iddia etti. Sağlık çalışanlarının sağlığına dikkat çekmek isteyen CHP'li Biçer, 'Çılgın Çoraplar' etkinliği kapsamında birbirinden farklı çoraplar giydi.

Tıp doktoru olan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, sağlık çalışanlarının zihinsel ve ruhsal sorunlarına dikkat çekmek için dünya genelinde yapılan 'Çılgın Çoraplar' etkinliğine destek verdi. İki ayağına farklı çoraplar giyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Biçer, her 4 doktordan 1'inin intiharı düşündüğünü, 50 doktordan 1'inin intihara teşebbüs ettiğini, 5 doktordan 1'inin depresyon tedavisi gördüğünü öne sürdü.

Sağlık çalışanlarının ruh sağlığına dikkat çekmek istediklerini dile getiren Dr. Biçer, "Sağlık çalışanlarının üzerinde performans sisteminin uygulanması nedeniyle yoğun bir baskı var. Her şey ticarete dönüştü. İnsan sağlığını birinci planda tutmak üzere eğitim almış hekimler bu sisteme uyum sağlamakta güçlük çekiyor. Hekimlerin giderek artan intihar oranları rakamlarla belli. Sağlık Bakanlığı'ndan bu rakamları istediğimizde sağlıklı verilere ulaşamıyoruz. Çeşitli kuruluşların yaptığı araştırmalarda antidepresan kullanımının arttığını görüyoruz. Doktorlar işe gelirken mutlu gelmiyor" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
'Demirtaş serbest kalsın' çağrısı yapanlara ilk kez yanıt verdi
Kadir gecesine kaç gün kaldı 2018 hangi gün idrak edilecek?
İYİ Parti Aleyna Tilki'den özür diledi!
Şimşek'ten ekonomiyle ilgili önemli açıklama
Son parasını Erdoğan'a gönderdi eve yürüyerek gitti
2019-2020 KYK bursları hangi ay yatacak kaç para?
Yorumlar 2 yorum