HABER /  GÜNCEL

Arefe günü noterler açık mı kaça kadar açık-2018

Arefe günü noterler açık mı olur, 14 Haziran 2018 arefe günü noterler açık olur mu , yoksa yarım gün mü açık olur soruları Ramazan bayramınsa sayılı günler kala merak edildi. 14 Haziran Perşembe günü arefe günüdür. Arefe günü bankalar ve PTT açık olacak mı? sorusu merak konusu oluyor. İşte yanıtı...

2018 Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan bayramı boyunca devlet daireleri ve resmi daireler 3.5 gün boyunca tatil olacak.  3.5 olması beklenen bayram tatili tüm kamu çalışanlarını da kapsıyor. Kamu çalışanlarının tatil yapacak olmasıyla birlikte, özel işlerini halledecek olan vatandaşlarda bayramda PTT, noter ve hastanelerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

14 Haziran perşembe öğleden sonra başlayan resmi tatil 18 haziran pazartesi sona erecek. Noterler 14 haziran perşembe arefe günü yarım gün hizmet verecek. Öğleden sonra noter şubeleri kapalı olacak. 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR: Ramazan’ın 1. günü 16 Mayıs 2018’e denk geldi. Ramazan ayının bitişi ise 14 Haziran Perşembe akşamı olacak. 15 Haziran ise Ramazan Bayramının birinci günü. 17 Haziran Ramazan Bayramı’nın son günüdür.

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi
15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün
16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün
17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

ÖNCEKİ HABERLER
HDP barajı geçiyor mu? İşte oy oranı
Rus muhabir Kim'in sarayından aktardı! Meğer kız kardeşi...
Evde bakım maaşı yatan iller Haziran 2018 hasta bakıcı ödemeleri
Londra Belediye Başkanı'ndan hükümete PKK çağrısı
Devlet Bahçeli'den yeni af açıklaması bayramdan önce...
2020 okul tatilleri 2. ara tatil ne zaman başlıyor
Yorumlar