HABER /  GÜNCEL

HDP barajı geçiyor mu? İşte oy oranı

24 Haziran seçimleri yaklaşırken siyasi partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Bu seçimde en çok HDP'nin barajı geçip geçmeyeceği konuşuyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli HDP'nin oy oranını açıkladı.

Temelli, "HDP'nin barajına baraj katma peşindedirler. Tüm bunlara rağmen bütün halkımız, seçmenimiz, herkes sandık neredeyse oraya gidecek" dedi.

Diyarbakır'da, Barış Anneleri'ni ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran seçimlerinde sandıkların birleştirilmesi ile ilgili YSK kararını eleştirdi.

Temelli, "HDP'nin barajına baraj katma peşindedirler. Tüm bunlara rağmen bütün halkımız, seçmenimiz, herkes sandık neredeyse oraya gidecek" ifadelerini kullandı.

ANKET SONUÇLARINA GÖRE OYUMUZ YÜZDE 10.2: Dün kendilerine ulaşan bir anket olduğunu belirten Temelli, "Bu anket sonuçlarına göre oyumuz henüz 10.2 gözüküyor. Sandığa giderken bu oyun artmasını bekliyoruz. Bu bıçak sırtını yaratan bugünkü iktidardır. Sürekli olarak bu bıçak sırtından olumsuz etkilenmemiz açısından elinden geleni ardına koymayan bir iktidar var. Erken seçim güvenliği, sandık güvenliği bahanesiyle yapmış oldukları handikaplar bunu çok açık bir şekilde gösteriyor. Fakat çalışmalarımız devam ediyor. Biz önünde sonunda bu barajı yıkacağız" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rus muhabir Kim'in sarayından aktardı! Meğer kız kardeşi...
Evde bakım maaşı yatan iller Haziran 2018 hasta bakıcı ödemeleri
Londra Belediye Başkanı'ndan hükümete PKK çağrısı
Devlet Bahçeli'den yeni af açıklaması bayramdan önce...
Buldan: 24 Haziran'dan sonra cezaevlerin kapıları açılacak
37. hafta doğum izni raporu yazma dilekçe örneği
Yorumlar 5 yorum