HABER /  GÜNCEL

Arefe günü PTT şubeleri açık mı kaça kadar açık-2018

Arefe günü PTT şubeleri açık mı olur, 14 Haziran 2018 arefe günü PTT şubeleri açık olur mu , yoksa yarım gün mü açık olur soruları Ramazan bayramınsa sayılı günler kala merak edildi. 14 Haziran Perşembe günü arefe günüdür. Arefe günü bankalar ve PTT açık olacak mı? sorusu merak konusu oluyor. İşte yanıtı...

2018 Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan bayramı boyunca devlet daireleri ve resmi daireler 3.5 gün boyunca tatil olacak.  3.5 olması beklenen bayram tatili tüm kamu çalışanlarını da kapsıyor. Kamu çalışanlarının tatil yapacak olmasıyla birlikte, özel işlerini halledecek olan vatandaşlarda bayramda PTT, noter ve hastanelerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

14 Haziran perşembe öğleden sonra başlayan resmi tatil 18 haziran pazartesi sona erecek. Ancak bankalarda tatil biraz daha farklı işleyecek. PTT şubeleri14 haziran perşembe arefe günü yarım gün hizmet verecek. Öğleden sonra PTT şubeleri kapalı olacak. İşlem yapmak isteyenler 18 Haziran pazartesi günü yapabilecek. 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR: Ramazan’ın 1. günü 16 Mayıs 2018’e denk geldi. Ramazan ayının bitişi ise 14 Haziran Perşembe akşamı olacak. 15 Haziran ise Ramazan Bayramının birinci günü. 17 Haziran Ramazan Bayramı’nın son günüdür.

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi
15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün
16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün
17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

ÖNCEKİ HABERLER
Süleyman Soylu cami açılışı yaptı ilk cumayı da orda kıldı
Marketine gelen 8 yaşındaki çocuğu taciz edince...
Almanya'da büyük panik! Aslan ve kaplanlar kaçtı
İstanbul Büyükşehir'den UBER'e ağır darbe! Yapan yandı...
Dikkat çeken yazı: En deneyimli ve en tutarlı aday Perinçek
Katar'da hükümet krizi! Başbakan istifasını verdi emir yenisi atadı
Yorumlar