BIST 1.454
DOLAR 8,48
EURO 10,28
ALTIN 508,30
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir CV'si başarılarla dolu

Türkiye'nin ilk yerli otomobili bugün açıklanıyor. TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobilin özelliklerini anlattı. Peki Mehmet Gürcan kimdir, aslen nereli, TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş biyografisi haberimizde.

Abone ol

İlk yerli otomobilin tanıtımını ve özelliklerini anlatan TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş merak konusu oldu. Peki Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, aslen nereli, TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş'ın biyoğrafisi..

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir:  Mehmet Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı.

1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı.

Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmet Gürcan Karakaş kimdir biyografisi aslen nereli TOGG CEO'su
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
2020 AGİ tablosu evli ve eşi çalışan 4 çocuklu kaç para alacak?
İstanbul Avcılar'da banka soygunu! Çok sayıda polis sevk edildi
Yerli otomobili kim yaptı 5 babayiğitin adı var Zorlu'da içinde
Evli ve eşi çalışan 2 çocuklu ne kadar AGİ ödemesi alacak?
Mbappe için dudak uçuklatan teklif
Bedelli askerlik yapacaklar dikkat! Milli Savunma Bakanlığı'ndan uyarı var
KKTC'de başkanlık sistemini tartışması Başbakan Ersin Tatar sıcak bakıyor
NASA'nın uydusu Venüs'ten ikinci kez geçti
Yorumlar