BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,00
ALTIN 477,09
HABER /  POLİTİKA

Meclis'te haysiyetsiz kavga!

Meclis'te AK Partililer ve CHP'liler arasında kavga çıktı. Birbirlerinin üzerine yürüdüler.

Abone ol

Meclis'te CHP'li vekiller ve AK Partililer arasında vatan satma özelleştirme kavgası çıktı. CHP'li vekil Erdoğdu AK Partili Zeybekçi'nin üzerine yürüdü kavga sırasında ceketi diğer vekilin elinde kaldı.

CHP, Özelleştirme İdaresi'nin uygulamaları hakkındaki araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisini, Genel Kurul'a getirdi.


Önerinin lehinde söz alan CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Türkiye'nin Cumhuriyet döneminden bu yana, hatta Cumhuriyet öncesinden biriktirdiği bütün değerlerini peşkeş çekercesine satarak, ulus devletin ekonomik dayanaklarını, ayaklarını çökerttiğini öne sürdü.

AK Parti'li milletvekilleri, Develi'nin ''Bu belgeler, AK Parti'nin siyasi cibiliyetsizliğinin, soysuzluğunun bir göstergesi olarak ortada duruyor'' sözlerine tepki gösterdi.

Develi, bunun üzerine, ''Siyasi cibiliyetsizliğin ne anlama geldiğini biz iyi biliyoruz, bırakın bu işleri. Ben Başbakanınızın sözlerini aktardım size'' dedi. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Uyarıyorum, lütfen temiz bir dille konuşun'' diyerek Develi'yi uyardı.

TANSİYON YÜKSELDİ

Önerinin aleyhinde konuşan AK Parti'li Zeybekçi'nin sözleri ise Genel Kurul'daki tansiyonu yükseltti.

Zeybekçi, ''Siz kamu bankalarını, KİT'leri paylaştınız, bakanlık pazarlıklarında hangi bakanlığa hangi kamu kurumu bağlanacak, o bankanın başına kim getirilecek? Siz bunları çok iyi bilirsiniz. Siz bunları çok iyi bildiğiniz için bizi de öyle zannediyorsunuz. Nasıl peşkeş çekilecek? Siz bunları çok iyi bilirsiniz. Biz de namussuzluk, hırsızlık ahlaksızlık bulamazsınız. Ne ararsanız sizdedir. Geçmişinize bakın hepsini görürsünüz. Bu memleketin nasıl inim inim inletildiğini görürsünüz'' dedi.

Kamunun elinde, stratejik önemi olmayan, savunma ve milli menfaat dışındaki her şeyi özelleştireceklerini belirten Zeybekçi, ''Her şey millete ait olacak. Satacağız ve satmaya da devam edeceğiz. Millete de hesabımızı vereceğiz ve millete gideceğiz. Millet bizden hesap soracak. Her seçimde de buraya yüzde 50-55 ile geleceğiz ve siz de böyle kısır muhalefetinize devam edeceksiniz'' sözlerini sarf etti.

NAMUSSUZ ARIYORSAN AYNAYA BAK 

Zeybekçi, yerine geçtikten sonra, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''(Namussuzluk sizdedir) sözü için özür dileyecek. Gelsin bu lafını düzeltsin, namussuz sensin'' diye bağırdı. Bunun üzerine Zeybekçi, ''Namussuz arıyorsan aynaya bak'' cevabını verdi.

İnce, Başkanvekili Sadık Yakut'un, tartışmanın uzamaması için ara vermesi üzerine, ''Başkan niye ara veriyorsun? O sözünü düzeltecek'' dedi.

AĞZINI BURNUNU KIRARIM

Aradan sonra CHP'li Aykut Erdoğdu, ''Namussuz diyemezsin, eğer dediysen senin ağzını burnunu kıracağım'' diyerek, Nihat Zeybekçi'nin üstüne yürüdü.

Erdoğdu'yu araya giren milletvekilleri durdurdu. Bu sırada Erdoğdu'nun ceketi, kendisini engellemeye çalışan milletvekillerinin elinde kaldı. AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri arasında karşılıklı atışma yaşandı. Tartışmaya AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş da katıldı. Yurttaş'ın, CHP sıralarına gitmesini arkadaşları önledi.

Bu sırada bazı MHP ve AK Parti milletvekilleri arasında da karşılıklı laflar atıldı. Muharrem İnce, ''Birbirimize laf söyleyeceğiz, fiili saldırı değil'' dedi.

meclis-kavga-chp-1.jpg

meclis-kavga-chp-3.jpg 

ÖNCEKİ HABERLER
İşkence gören küçük kız artık devlette
AK Partili vekil partisine isyan etti!
Meltem Cumbul'un eşi karakolluk oldu
Dolar ve avroda yeni gün rakamları
Vedat Türkali 'Öcalan'ı göklere' çıkardı
G.Kore'deki siber saldırı 'Çin kaynaklı'
Sancaktepe'de ses bombası paniği!
İşte İstanbul'un en gürültülü yeri
Apo'nun mesajını onlar okuyacak
Gülen Hareketi'nden Ergenekon açıklaması
Yorumlar 35 yorum