BIST 1.401
DOLAR 8,09
EURO 9,68
ALTIN 451,64
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Partili vekil partisine isyan etti!

AK Partili vekil Tülay Bakır partisine isyan etti. Görevinin sadece el kaldırıp indirmek olduğunu söyleyen vekil arkadaşlarına sitem etti.

Abone ol

AK Parti Samsun milletvekili Tülay Bakır kendisi partisini zehir gibi sözlerle eleştirdi. Milletvekili olarak pasif kaldıklarını yasa oylamalarında sadece ellerini kaldırıp indirdiklerini söyledi.

AK Partili Bakır, “Hiçbir şey bilmeden komisyona geliyoruz. Muhalefetin her dediği yanlış bizim her dediğimiz doğru mu?” diye isyan etti

7 Mart’ta İçtüzük Uzlaşma Komisyonu’na görüş sunmak isteyen Çevre Komisyonu toplantısında AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır’dan tartışılacak, dikkat çeken bir çıkış geldi. Bakır komisyon toplantısında şu açıklamaları yaptı:

KOMİSYON OLMASA

“Bir yasa geliyor tabii, ‘İşte burada bir şey var, size bilgi gönderilmiş’ deniliyor, ama bunları çok bilmiyorsunuz. Onun için Genel Kurul’a gelmeden önce, aslında bize ilgili komisyonun başkanı olsun, diğerleri olsun bilgi vermesi lazım. Yani gerçekten hiçbir şeyi bilmeden geliyoruz.”

HEPSİ YANLIŞ MI?

“ Hep şunu gördüm. Muhalefetin her dediği mi yanlış? İktidarın her dediği mi doğru? Ya da muhalefetin her dediği doğru mu? Bunu biz anlayamıyoruz. Gerçekten, ben ne doğrudur, ne yanlıştır bunu anlayabilecek durumda değilim. Hukukçu da olmadığım için bazı şeylerde zorlanıyorum. Halbuki, ben o kanunlarda aktif rol almak istiyorum.”

ELİNİ KALDIR İNDİR

“Muhalefetteki arkadaşlar şunu söyleyebilirler: ‘Zaten yasalar sizin istediğiniz gibi çıkıyor.’ Ama o yasalarda iktidar milletvekili olarak hiçbir rolüm yok, sadece elimi kaldırmaktan başka. Böyle olmamalı, benim de içinde aktif görevim olmalı... Ben, bugün bu halinden memnun değilim.”

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da tarihi Nevruz!
Meltem Cumbul'un eşi karakolluk oldu
Ömer Çelik ve Say Vu bir arada!
Vedat Türkali 'Öcalan'ı göklere' çıkardı
Sancaktepe'de ses bombası paniği!
İşte İstanbul'un en gürültülü yeri
Apo'nun mesajını onlar okuyacak
Gülen Hareketi'nden Ergenekon açıklaması
İki AK Parti'li trafik kazasında öldü
Ankara'daki saldırıda Ergenekon izi
Yorumlar 47 yorum