BIST 1.382
DOLAR 8,75
EURO 10,40
ALTIN 499,03
HABER /  GÜNCEL

Manukyan'ın miras davası! Tek varisle ilgili yeni karar çıktı

Demirören Haber Ajansı

ESKİ vergi rekortmeni ve genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir'in kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Kahraman'la evlenmesi üzerine, kızı Dora Çilingir babasının akıl sağlığı yerinde olmadığı iddiasıyla babasının evliliğin iptali için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak dava açtı. Mahkeme, Kerope Çilingir ve eşi Neslihan Çilingir'in evliliğinin iptal edilmesine karar verdi.

Abone ol

Manukyan'ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir'in kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Kahraman'la evlenmesinin ardından, kızı Dora Çilingir üvey annesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Babasının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddiasıyla Dora Çilingir, evliliğin iptali istemiyle dava açmıştı. Dora Çilingir, sahte belge ve raporlarla örgütlü bir iş birliği içinde üvey annesi Neslihan Kahraman'la evlendirildiğini öne sürerek hastane ve işbirliği içindeki tüm kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Takipsizlik kararına itiraz etmişti
Savcılık, Dora Çilingir'in şikâyetine takipsizlik kararı vermiş ve Dora Çilingir, savcılığın takipsizlik kararına itiraz etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, savcılık ikinci kez aynı kararla dosyayı kapatmıştı. Kararda çiftin 2011 yılından beri evli oldukları,  babasının taburcu olduğu gün eşiyle kol kola hastaneden ayrıldıkları belirtilmişti.

Mahkeme evliliği iptal etti
İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen evliliğin iptali davasında bugün karar çıktı. Mahkeme, Kerope Çilingir'in ve eşi Neslihan Çilingir'in evliliğinin iptal edilmesi yönünde karar verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bu yıl Covid-19'un bitmesini bekleyene kötü haber! Levent Akın rahatlama olacağı tarihi açıkladı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
"Beşiktaş'ta görev alacak mısın?" sorusuna Atiba'dan dikkat çeken cevap
Hürriyet'in efsane ismiydi! Seçkin Türesay hayatını kaybetti ölüm nedeni belli oldu
Hasan Şaş ortalığı birbirine kattı: Ağzını burnunu kırarım
İstanbul'da ısıtıcı almak için gitmişti! Testereyle dehşet saçtı
Çorum'da 6 yaşındaki Mirayşah'ın şehit babasının mezarına astığı mektup yürek burktu
Sınırda yakalandılar! Türkiye'ye kaçak girmek isteyen 5 kişiden 1'i PKK'lı çıktı
Ümit Milli Takımı'nın Hırvatistan ve Sırbistan maçları aday kadrosu açıklandı
Yüzde 22,5 arttı Türkiye'de dünyada 66'ncı oldu! Sinop zirveyi kaptı
Yorumlar 1 yorum