BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  POLİTİKA

Mansur Yavaş 'acil' deyip açıkladı: Cumhurbaşkanı da bu sudan içiyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "Atık suların acil ayrıştırılması lazım ama paralar ANKA Parka gitmiş, Sayın Cumhurbaşkanı da bu sudan içiyor." açıklaması gündemin üst sıralarına yerleşti.

Abone ol

Haber Global'de yayınlanan 'Saynur Tezel ile Kayıt Altında' programına bağlanan Mansur Yavaş, Ankara'daki su ihtiyacı ve altyapı çalışmalarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ankara'daki su arıtma ve altyapı çalışmaları için ayrılan paraların ANKA Park'a harcandığını söyleyen Başkan Yavaş, "Tartışma Ankara'daki atık suların ayrılması, her yeri su basıyor. Polatlı'ya verilecek su, şu andaki Aydınlık hattı acil olarak değişmesi lazım. Patlarsa Ankara'nın 3'te biri susuz kalacak. Bizden önceki yönetim asil görevlerini yapmak varken 750 milyon doları ANKA Parkı olmak üzere gereksiz bir sürü yatırım yapıldı. Gerçekten yapılan yatırımlar yapılmamış. Bu insan sağlığını etkileyen bir durum" ifadelerini kullandı.

"Sayın Cumhurbaşkanı bu sudan içiyor"

Mansur Yavaş, Ankara'da arıtılmayan suların İstanbul'daki baraja aktığını belirterek, şunları kaydetti:

Sayın Cumhurbaşkanı bu sudan içiyor. 3 yıl müddetle Ankara'dan tam arıtılmadığı için İstanbul'un Anadolu Yakası kokmuş su içti. Bir belediye başkanı olarak ben gelir gelmez öncelikle insan sağlığını düşünen yatırımlar yapmak durumundayım. İlk olarak göreve geldiğimde ASKİ'den kredi istedik. Komisyonda kabul edildi. Sayın Cumhurbaşkanı'na bu parayı nerede kullanacağımıza dair bilgi de verdim.

Birileri devreye girdi ve aynı komisyonda bu konu reddedildi.

"Ankara'da 16 tane taşkın riski var"

Ben tekrar Meclis'e gittim. Ben bu konuyu proje olarak değil, onların yapmadığı işleri yapmak istedim.Mahkemeye gittim. Mahkeme kararı incelendiği zaman Çevre Bakanlığı'nın Ankara'da 16 tane taşkın riski olduğunu ve insanların öleceğini yazmış. 2021'e kadar yapılması gereken yazı var. 2010 yılında acilen kapasiteyi büyütün diye yazılmış. Biz yapılmayan işler yapılsın diye uğraşıyoruz. Yine Ankara'da insanların çile çektiği İstasyon Caddesi için kredi istedik. MHP tümüyle reddetti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'nin yeni kamikazesi 'Alpagu' geliyor! TSK'ya güç katacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Eren Bülbül nasıl öldü ölüm tarihi Eren Bülbül kimdir?
İtalyan kulüpleri Yunus Akgün'ün peşinde
Kuzey Kore lideri Kim Joung-un öldü mü? Japon Bakan'dan şok iddia
IMF'den Türkiye için büyüme tahmini! 'Benzersiz bir kriz, belirsiz bir iyileşme'
Konya'nın Hadim ilçesinde 2 mahalle karantinaya alındı
Doya Doya Moda Sabiha kimdir yaşı kaç evli mi? Sabiha Rümeysa eşi kim?
Yorumlar 36 yorum