BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  SPOR

Macarların diline düştük

Macar basını, ilginç manşetleriyle Türkiye - Macaristan maçına böyle gönderme yaptı.

Abone ol

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu’nda dün gece oynanan ve 1-1 biten Moldova-Türkiye maçı, Macaristan medyasında geniş yer buldu. Macaristan’ın en yüksek trajlı günlük spor gazetesi Nemzetisport, maçla ilgili olarak, "Kişinev’de Bravo" manşetini attı.

Gazete, haberin detayında "Rakibimiz Moldova Türklerle berabere kaldı" diye yazdı.

Nemzetisport gazetesi, Fatih Terim’in maç öncesinde kullandığı "Zayıf ekipleri daha fazla ciddiye alacağız, Malta maçından ders çıkaracağız" sözlerine rağmen Moldova’da 2 puan kaybederek gruptan çıkmayı zora soktuğu ifadelerine yer verdi.

Bulvar Sport Gazetesi ise Moldova-Türkiye maçı için ilginç bir başlık kullandı. Manşetten verilen haberde, "Türkler İskoç hakeminden yoksundu" diye yazarak, 12 Eylül’de İstanbul’da oynanan Türkiye-Macaristan maçına göndermede bulunarak, "Türkiye’nin yardımına koşacak İskoç hakem bulunamadı" cümlesini kullandı.

Haber Online internet sitesi ise futbolda cumartesi akşamının en büyük sürprizinin Moldova’da yaşandığını, beklenmedik bir beraberlik elde eden ve finallere gitmeyi zora sokan Türkiye’nin, 17 Ekim Çarşamba akşamı Yunanistan’ı yenmekten başka çaresinin kalmadığını yazdı.