BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,19
ALTIN 493,64
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

LYS sonuçları ÖSYM 2015-sorgu sayfası

LYS sonuçları açıklandı gözler osym sonuc sayfasında. LYS sonuçları bugün saat 17.00'da açıklandı. osym sonuclarını öğrenciler sonuç açıklama sayfasından T.C ile öğrenecek.

Abone ol

LYS sonuçları osym sonuc açıklama sayfasında erişime açıldı. LYS sonuçları ÖSYM tarafından bugün 17.00'de açıklandı. LYS sonuçları öğrenciler ösym sınav sonuç açıklama sisteminden öğrenecek. Öğrenciler LYS sonuçlarını görmek için sisteme T.C numaraları ile giriş yapacak. LYS sonucunu öğrenen adaylar LYS tercihlerini yapmaya başlayacak.

lys-sonuçlari-1-temmuz.jpg

LYS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM LYS SONUÇLARI İÇİN ÖĞRENCİLERİ UYARDI!

LYS’ye girmek için başvuru yapan 953 bin 280 aday, sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM Twitter hesabından yaptığı açıklamayla adayları sahte hesaplara karşı uyararak, yalnızca osym.gov.tr adresinden giriş yaparak kimlik bilgilerini paylaşmaları gerektiğini hatırlattı.

ÖSYM Twitter hesabından yaptığı paylaşımla adayları sahte hesaplardan giriş yapmaması konusunda uyardı. Açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Adaylar, http://osym.win9.ws/lys2015.xhtml gibi sahte hesaplardan giriş yapmayınız ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimiz sitesi olup, gov.tr uzantılı olmayan hiçbir adrese giriş yapmayınız, kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimize ait olmayan hesaplardan kimlik bilgileri paylaşıldığında yasal sorumluluğun kişilere ait olacağını unutmayınız!”

ÖĞRENCİLER ÖSYM'YE İSYAN ETTİ!

LYS sonuçları için günlerdir umutla bekleyen öğrenciler ÖSYM'ye isyan etti. İşte düşüncelerini internethaber'e yazan öğrencilerin yorumlarından bazıları...

lys-sonuçlari.20150630105455.jpg

ABBAS GÜÇLÜ DÜN TWİTTER'DAN YAZDI

Milliyet Gazetesi yazarı Abbas Güçlü'nün dün sosyal medya hesabı üzerinden attığı tweet:  '' LYS  sonuçları bugün de açıklanamıyor. Yarın belki! Ama bu hafta içinde kesin açıklanacakmış! Acele etmiyorlar çünkü hata olsun  istemiyorlar''

LYS SONUÇLARI ERTELENDİ Mİ?

MEB'in TEOG'da bir soruya açılan iptal davası nedeniyle sonuçları ertelemesi akıllara LYS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek mi sorusu geldi.

LYS 2015'te Kimya sorusularının iptaline ilişkin yapılan başvuru nedeniyle LYS sonuçlarının açıklanması gecikebilir. 

LYS SONUÇLARI NEDEN GECİKTİ?

LYS sonuçlarının açıklanmasındaki gecikmenin çift kontrol sisteminden kaynaklandığı belirtiliyor. ÖSYM, önceki yıllarda yaşanan hatalı sonuç krizlerinden çekiniyor.
Üniversite adayları LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak ediyor.  LYS sonuçlarının ÖSYM tarafından bugün açıklanması bekleniyor.

LYS SONUÇLARI HAFTA SONUNA KADAR AÇIKLANIR MI?

ÖSYM'nin LYS 2015 sonuçlarının hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyordu. 

LYS SONUÇLARI ÖSYM KONTENJAN KILAVUZUNU YAYINLADI

2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu osym.gov.tr'den açıklandı.

ÖSYS 2015 ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ VE KONTENJANLARI KILAVUZU

ÖSYM'den yapılan kılavuz açıklamasında şöyle denildi:

"23-25 Haziran 2015 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir."

Ekranda çıkan sayfadan Sonuç Yılı Seçimi ve Sonuç Grubu Seçimini yaptıktan sonra TC Kimlik Numaranız ve ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girerek LYS sonuçlarını YGS ve Yerleştirem Puanları dahil haliyle öğrebilirsiniz.  Adayları LYS sonuçları için ÖSYM'den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek. 
 
ekran-resmi-2015-06-26-09.33.06.20150626094320.png
ÖSYM ADAY ŞİFRESİNİ UNUTANLAR NE YAPACAK?
LYS sonuçları öğrenmek ve üniversite tercihlerini yapabilmek için adayların mutlaka ÖSYM Aday Şifrelerine sahip olmaları gerekiyor. Ancak bu şifreyi unuttuysanız ya da kaybettiyseniz paniklemeyin.

Bunun için ÖSYM’nin sitesine girerek ais.osym.gov.tr’den adresinden şifrenizi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz. Siteye girdikten sonra “Şifremi Unuttum” alanına girerek yöneltilen soruları doğru yanıtlamanız gerekiyor.

ösym 2015 lys sonuçları.jpg

Eğer internet ortamından şifre almayı başaramazsanız ÖSYM sınav koordinatörlüklerine veya LYS'de başvuru merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine geçirli nüfus cüzdanı veya pasaportunuzla şahsen başvurabilirsiniz. Bu merkezleri ÖSYM’nin internet sitesinden edinebilirsiniz. Unutmayın sizden başkası sizin adınıza şifre alamaz.

lys sonuçları 2015 ösym sonuç açıklama sisteminde.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Fransa saldırısı: Saldırganın 'IŞİD ile bağlantısı olabilir'
Endonezya'da son dakika korkunç uçak kazası!
MHP'li Koray Aydın: Koalisyon oldu gibi
IŞİD'in 'beyni' dağıtıldı öldürücü darbe!
Yunanistan borcunu ödeyemezse ve temerrüde düşerse ne olacak?
İtalya kayıp 800 göçmenin cesetlerini aramaya başladı
Şahan Gökbakar'ın eşi soyadını değiştirdi
Gülen'in Erdoğan'a açtığı davada karar
IŞİD Tel Abyad'ın 'doğusuna saldırdı'
Yunanistan'dan bomba IMF borcu kararı
Yorumlar 1 yorum