BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  DÜNYA

Lozan kapısı alev alev yandı

İzmir’de, Gezi parkı eylemcileri arasında bulunan bir grup, Lozan Meydanı’ndaki Kültürpark Fuar Kapısı’nın plastik bilet gişelerini yerinden...

Abone ol

İzmir’de, Gezi parkı eylemcileri arasında bulunan bir grup, Lozan Meydanı’ndaki Kültürpark Fuar Kapısı’nın plastik bilet gişelerini yerinden sökerek ateşe verdi.
Yangın sırasında, Lozan Meydanı’ndaki Kültürpark Fuar Kapısı’nın girişindeki eski Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın dev resminin bulunduğu tabelanın yakılmasını bazı göstericiler engelledi. Bu sırada bir gösterici de MOBESE kamerasının bulunduğu direğe tırmanıp kameraların yönünü değiştirdi. Yangını söndürmeye gelen itfaiye aracını da taşlayan göstericiler, itfaiyenin müdahale etmesini engellerken kapının her iki tarafındaki direklerden biri de tutuştu. Ayrıca bir grup gösterici de kaldırım taşlarını sökerek yolu trafiğe kapattı. Göstericiler Lozan Meydanı’nda barikat oluştururken polisin müdahale etmediği görüldü. Gösteriler, Göztepe, Buca, Çiğli, Karşıyaka, Karabağlar, Bornova’da geç saatlere kadar devam etti.
(İHA)