BIST 11.065
DOLAR 33,08
EURO 36,07
ALTIN 2.556,84
HABER /  GÜNCEL

Liderler yine davalık oldu!

Siyasiler arasında yaşanan gerginlik dur durak bilmiyor. Daha önce de yaşananlarlardan dolayı davalık olan liderler bir kez daha karşı karşıya...

Abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 2 Haziranda partisinin Isparta'daki mitinginde CHP'nin tüzel kişiliğine hakaret ettiği gerekçesiyle, 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Partinin avukatı Mutluhan Karagözoğlu'nun açtığı davanın dilekçesinde, Başbakan Erdoğan'ın 2 Haziranda Isparta'da miting yaptığı anımsatıldı. Erdoğan'ın, konuşmasında, ''CHP'nin darbeci olduğunu, insanların siyasi kararlarla asılarak idam edilmelerine yol açan olaylara karıştığını, iktidarın askeri darbeyle el değiştirmesinden kazanç sağlayan, nema elde eden saygısız insanlardan oluşan topluluk olduğunu'' söylediği ifade edilen dilekçede, bunların ''partiyi, toplumun kin ve nefretine maruz bırakacak açıklamalar olduğu'' savunuldu.

''Davalı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi söylemlerinde kendi sözlerine karşı yapılagelen en ufak eleştirilere dahi tahammül gösteremezken, müvekkil siyasi parti hakkında, hem siyasi eleştiri, hem de sert eleştiri niteliğini defalarca aşan beyanlarıyla CHP'yi toplum nezdinde terör örgütü olmakla, çete olmakla, başka partilerle çete ittifakları kurmakla suçlamaktadır'' ifadeleri kullanılan dilekçede, Başbakan Erdoğan'ın sözleriyle CHP'nin ağır hakarete maruz kaldığı, iftiralara ve saldırıya uğradığı öne sürüldü.

Dilekçenin son bölümünde, Erdoğan'dan 50 bin lira manevi tazminat talep edildi.

"AHLAKSIZ DAVASI AÇILMIŞTI"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, kendisine "Edepsiz, alçak, ahlaksız" diyen Başbakan Erdoğan'a dün 50 bin liralık bir tazminat davası açmıştı.