BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

İzmir Belediyesine ikinci baskın

Seçim öncesi tartışma konusu olan İzmir Belediyesi soruşturmasının ikinci perdesi açıldı

Abone ol

17 kişinin tutuklanmasına neden olan İzmir Büyükşehir Beledeyesine ikinci operasyon yapıldı. Polis, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kaynaklar Mahallesi'ndeki arşivinde arama yaptı.

Bir ihbar üzerine gece nöbetçi olan İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nden arama kararı çıkartan polis, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Buca Kaynaklar'daki Balıkhali'nde bulunan arşivine gitti.

Arşivde arama yapan İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polislerinin, eski genel sekreter Ersu Hızır'ın odasından çıkan belgelerin fotokopilerini aldığı öğrenildi.

Özel yetkili cumhuriyet savcılarının talimatıyla mali büro ekiplerince İzmir Büyükşehir Belediyesinde 2 Mayıs Pazartesi günü başlatılan arama çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar ve Kuşadası belediyelerinde çok sayıda belgeye el konulmuş, bilgisayar kayıtlarının kopyaları alınmıştı.

17 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Operasyonda, aralarında belediye bürokratlarının da bulunduğu 44 kişi gözaltına alınmış, aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç'in de bulunduğu 17 kişi "usulsüz evrak düzenleme", "devleti zarar uğratma" ve "ihaleye fesat karıştırma" suçlamalarıyla tutuklanmıştı.