BIST 1.373
DOLAR 8,11
EURO 9,77
ALTIN 461,70
HABER /  DÜNYA

Kuzey Kore ve İran’a seslendi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kuzey Kore ve İran’ın, uluslararası nükleer silahsızlanma ilkelerine riayet etmesini istedi. <br/>ABD Barış...

Abone ol

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kuzey Kore ve İran’ın, uluslararası nükleer silahsızlanma ilkelerine riayet etmesini istedi.
ABD Barış Enstitüsü tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Kerry, gelişmeleri takip ettiklerini belirterek, "söz değil hareket beklediklerini" söyledi.
Atılan adımların "gerçek" ve "tümüyle kanıtlanabilir" olması gerektiğini dile getiren Kerry, "Görevlerini yerine getirmeliler. Hiçbir açıklama bu hareketlerin yerini alamaz" dedi.
Bunu çok açık ve net bir şekilde defalarca dile getirdiklerini kaydeden Kerry, "Bir kez daha tekrar edeceğim, hiç anlaşamamak, kötü bir anlaşma yapmaktan daha iyidir. Çünkü kötü bir anlaşma gerçekten daha büyük bir tehlikenin oluşmasına yol açabilir" ifadelerini kullandı.
Kerry, "Bu yüzden gereken neyse onu yapacağız. Fakat herkesin şunu da bilmesi önemli, nükleer silahların daha az olduğu bir dünyada uluslar daha zayıf değil, daha güçlü olabilirler" diye konuştu.
İran ve 5+1 grubu, uluslararası nükleer görüşmeler için önümüzdeki ay Cenevre’de bir araya gelecek. ABD ve müttefikleri, İran’ın nükleer silah geliştirmeye çalıştığına inanıyor, Tahran her defasında bu iddiaları yalanlıyor.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Terazisini zabıtaya vermek istemeyince
Vatan Caddesi trafiğe kapatıldı
Marmaray'da neden balıkları görmüyoruz?
Devletin zirvesi Anıtkabir’de buluştu
Anıtkabir'deki törende tarihi bir ilk 
İstanbul’da sis
Askere gidecekti cesedi bulundu
Akdoğan'dan HDP'ye zor sorular
Camiye ay yıldızlı mahya asıldı
Başıboş at trafiği karıştırdı
Yorumlar