BIST 1.446
DOLAR 8,29
EURO 10,11
ALTIN 490,44
HABER /  GÜNCEL

Kurban eti dağıtımı nasıl olur, kurban eti nasıl dağıtılır?

Bugün mübarek kurban bayramının 1. günü idrak ediliyor. Birçok vatandaş bugün kurbanlarını kesti. Peki kurban dağıtımı nasıl olur, kurbanlık nasıl dağıtılır? Kaç hisse kurbanlık dağıtılır?

Abone ol

Kurban eti dağıtımı ile ilgili bilgiler bayrama az bir zaman kala araştırılmaya başlandı. Kurban eti nasıl dağıtılır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilere göre Peygamber Efendimiz kurban etinin üçe taksim edilip dağıtılmasını tavsiye etmiştir. Peki kurban eti kimlere dağıtılır?

Kurban etinin nasıl dağıtılacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı her yıl büyük bir heyecanla bekleniliyor. Bu bayramda kurban kesme ibadeti yerine getiriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilere göre Peygamber Efendimiz (s.a.s.), kurban etinin üçe taksim edilip, bir bölümünün kurban kesemeyen yoksullara dağıtılmasını, bir bölümünün akraba, tanıdık ve komşularla paylaşılmasını, bir kısmının da evde yenmesini tavsiye etmiştir.

KURBAN ETİ NASIL DAĞITILIR?

Hz. Peygamber (s.a.s.), kurban etinin üçe taksim edilip, bir bölümünün kurban kesemeyen yoksullara dağıtılmasını, bir bölümünün akraba, tanıdık ve komşularla paylaşılmasını, bir kısmının da evde yenmesini tavsiye etmiştir (Ebû Dâvûd, Dahâyâ, 10). Kurban etinin tamamı evde bırakılabilir (Tahâvî, Şerhu me‘âni’l-âsâr, IV, 185). Ancak, durumu iyi olan müslümanların, toplumda muhtaçların arttığı bir dönemde kurban etlerinin çoğunu hatta tamamını dağıtmaları daha uygun olur.

ÖNCEKİ HABERLER
Ahmet Davutoğlu'dan Bakan Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir'e istifa çağrısı
İzmir'de Kurban Bayramı'nda akraba kazığı! Aldığı hayvan tüberkülozlu çıktı
Sakarya'da tilki yüzünden dayısının katili oldu
Teşrik tekbiri ne zaman başlıyor Diyanet Teşrik tekbiri nedir?
ABD'de yaşayan Türk doktordan dehşete düşüren itiraf: Ölümlerine karar verdik
Mehmetçik Suriye Barış Pınarı bölgesinde çocukların yüzünü güldürdü
Fatih Karagümrük'ten Cüneyt Çakır ve TFF'ye teşekkür
Kurban keserken kalp krizi geçirip öldü
Kurban etini ızgara yaparken nelere dikkat edilmeli, nasıl yapılır?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Türkiye'de hiçbirinizin ummadığı gelişmeler yaşanacak'
Yorumlar