HABER /  SAĞLIK

Kocaeli'de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

KOCAELİ'de de, yarından itibaren maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Böylelikle maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayısı 28'e yükseldi.

Abone ol

Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararına göre koronavirüs salgını ile mücadeleye önemli katkı sağlayacağı düşünülerek kentte maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Yeni bir karar alınıncaya kadar maske kullanımı zorunlu olacak. Maske takmayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesine göre idari para cezası kesilecek. Öte yandan Kocaeli, maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu 28'inci il oldu.

Tekneler için karar

Sokağa çıkma yasağı olan günler hariç Kocaeli il genelinde denizde ve iç sularda amatör avcılık faaliyeti icra edecek ve il sınırlarında seyir yapmasına müsaade edilen özel teknelerde 5 metreye kadar olan teknelerde 2 kişi, 10 metreye kadar olan teknelerde 3 kişi, 10 metreden fazla olan teknelerde 5 kişi bulunmasına ve tekne içerisinde maske takılması, gerekli hijyenik tedbirlerin alınması ve sosyal mesafenin korunması kaydı ile faaliyette bulunmalarına izin verildi.

 Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller

Koronavirüs salgını nedeniyle Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bugün 19 Mayıs1 Bayrağını al saat 19.19’da balkon ve pencerelerde buluşuyoruz Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
19 Mayıs tebrik mesajları resimli 19 Mayıs kutlama mesajları
Ukrayna'da Ramazan ve Kurban bayramlarına resmi statü
Arnavutköy'de elektrik direğinde meydana gelen patlama korkuttu
19 Mayıs uçak bileti online THY Samsun uçak bileti alma 2020
ABD Başkanı Trump'tan DSÖ'ye 30 gün süre
5 Haziran 18 yaş altı sokağa çıkma izni saat kaçta başlıyor kaçta bitiyor?
Yorumlar