BIST 5.626
DOLAR 23,38
EURO 25,15
ALTIN 1.474,46
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu ABD ziyaretinde hangi isimlerle görüştü Kılıçdaroğlu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tartışılan ABD ziyareti merak konusu oldu. Kılıçdaroğlu çok konuşulan ABD ziyaretinde yaptığı görüşmeleri tek tek sosyal medya hesabından paylaştı.

Abone ol

ABD’ye giden Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ve yapacağı görüşmeler merak konusu olmaya devam ediyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu ABD gezisinde Boston'da üniversite öğrencileriyle buluştu. Ardından da ardından çok sayıda Türk bilim insanı ve ekonomistle bir araya gelen Kılıçdaroğlu yaptığı tüm görüşmelerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

ABD’de hangi isimlerle buluştu?

Kılıçdaroğlu şu isimlerle buluştu: Daron Acemoğlu ve eşi Asu Özdağlar, Dani Rodrik ve Pınar Doğan Rodrik, Canan Dağdeviren, Bilge Yıldız, İlker ve Türkan Yalçın, Mehmet Toner, Gökhan Hotamışlıgil

Sosyal medyadan duyurdu

Ziyaretlerine ilişkin paylaşımlar yapan Kılıçdaroğlu, "Boston’daki üniversite öğrencilerimizle buluştuk. Onlara Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden selam götürdüm. Parlak zihinlerle Türkiye hayallerini konuştuk. Ardından dünyanın önde gelen biyoteknoloji girişimcisi Robert Langer ile önemli bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Programımıza iklim krizi ile mücadeleye yönelik dünyaca ünlü çalışmaları bulunan Bilge Yıldız ve kanser teşhisi alanında devrimsel çalışmalar yapan Mehmet Toner ile çalışma toplantıları ile devam ettik. Ülkemizin dünyaya açılmış parlak zihinlerinden yararlanacağımız çok alan var." dedi.

Daron Acemoğlu ile bir araya geleceğiz

Kılıçdaroğlu daha sonra paylaştığı videoda ise "Evet sevgili gençler. MIT'nin ardından Harvard'daki toplantılarımızı da tamamladık. Birazdan dünyanın en önemli ekonomistlerinden Daron Acemoğlu ile Türkiye'yi konuşmak üzere bir araya geleceğiz. Vatanımız dünyaya çok büyük cevherler hediye etti. Ama bu cevherler bizimdir. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ülkemiz kendi parlak beyinlerinden yararlanmayı öğrenecek. Gençlerimize Bay Kemal sözüdür bu." dedi.