BIST 4.998
DOLAR 19,09
EURO 20,66
ALTIN 1.203,71
HABER /  POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul'la ilgili olay sözler

Kanal İstanbul tartışmaları sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan konuşulacak bir açıklama geldi. Kılıçdarağlu; ''Yap-İşlet-Devret ile yapacakmış. Birisi buraya gelip kanal yaparsa, CHP iktidar olduğunda bir kuruş vermem'' dedi.

Abone ol

CHP Lideri, Kanal İstanbul projesine ihtiyaç olmadığını CHP'nin iktidara gelmesi durumunda kanalı yapanlara tek bir kuruş para vermeyeceğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global'de Erdoğan Aktaş'ın canlı yayın konuğu oldu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri, Kanal İstanbul konusundaki tavrını bir kez daha ortaya koydu.Türkiye'nin başka sorunlarının olduğunu Kanal İstanbul'a gerek olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, partisinin iktidara gelmesi durumunda kanalı yapanlara para vermeyeceklerini söyledi.

Birisi buraya gelip kanal yaparsa...

Kemal Kılıçdaroğlu, "Kanal İstanbul Devlet Projesi değil Erdoğan'ın rant projesidir. Kaldı ki bu projenin yapılacağı da yok. Bu ülkede olan bitenleri ört bas etmek için bunu ortaya attılar. Devleti çılgın insanlar değil, kendi ülkesinin çıkarlarını savunan insanlar yönetir. Çılgın projeymiş, e buyur yap o zaman. Yap-İşlet-Devret ile yapacakmış. Birisi buraya gelip kanal yaparsa, CHP iktidar olduğunda bir kuruş vermem." şeklinde konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Putin'in makam aracını üretmişti! Aurus bu kez de SUV bir araç üretti
Foto Galeri Putin'in makam aracını üretmişti! Aurus bu kez de SUV bir araç üretti Galeriye Gözat