HABER /  CHP

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan hükümete S-400 desteği! Hakkı ve hukukudur

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2 gündür süren S-400 teslimatına ilişkin, 'zamanında Patriotların alımıyla ilgili talebi karşılanmamışsa elbette Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için başka arayışlara girecektir. Bu, Türkiye'nin kendi hakkı ve hukukudur." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Adalet Parkı'nın açılışına katılmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

S400 teslimatının başlamasının ardından, Amerikan Senatosundan Trump’a yaptırım yapması yönünde gelen açıklamaları, “Senato önce Türkiye’nin hangi coğrafyada yer aldığına baksın. Türkiye’nin bulunduğu coğrafya stratejik bir bölge. Türkiye kendi güvenliğini yurt içinde veya yurt dışında sağlamak zorundadır ve bunun için gerekli önlemleri almak zorundadır” şeklinde değerlendirdi. 

''Kendi hakkı ve hukukudur''

Kılıçdaroğlu, 2 gündür teslimat süreci devan ve Türkiye ile ABD arasında büyük gerilimlere sebep olan S-400'ler hakkında ''zamanında Patriotların alımıyla ilgili talebi karşılanmamışsa elbette Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için başka arayışlara girecektir. Bu, Türkiye'nin kendi hakkı ve hukukudur." ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursalı esnaftan Putin'e bomba hediye! S-400 için kol böreği gönderdi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Yıllık izinlerini geçirmek için geliyorlar! Kapıkule' de yine kuyruk oluştu
Fenerbahçe transfere ne kadar para harcadı
Beşiktaş'ta Atiba çalışmalara başladı
Martin Skrtel, Rangers'la flört ediyor
Şanlıurfa'da satılıyor daire fiyatına tespih
Ahmet Davutoğlu'nun partisi YAP'ın logosu dikkat çeken detay
Yorumlar 36 yorum