BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,33
ALTIN 478,60
HABER /  GÜNCEL

Kedi besleyenler dikkat!

Evde kedi besleyecek olan ve besleyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Kedi besleyen insanların evde dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir cevapla.tv'ye anlattı.

Abone ol

Evimizde kedi besler iken kedinizin yaşadığı ortamdan mutlu olmasını sağlamak bizim en büyük görevimizdir. Evde kedi besleyen ve besleyecek olanların dikkat etmesi gereken hususları Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir cevapla.tv'ye anlattı.

Günümüzde insanların evleri kentsel dönüşüm sebebiyle oldukça yüksek katlı olmaktadır. Bu yüksek katlarda oturmanın dezavantajı kedilerin evde rahatlıkla dolaştığı anlarda balkondan ya da camdan düşebilmesidir. Bu durumda eve gelen misafirlerin ya da arkadaş grubunun evde kedi olduğunun bilincinde olması gerekiyor. Kişi evde iken pencerenin ya da balkon kapısının açık olduğunu haliyle unutuyor ve bu kazalar meydana geliyor. Bunun dışında evde kedi besleyen insanların kedilerinin konforunu sağlaması gerekiyor. Kedi yatakları, su içme kapları ve tuvalet mutlaka kediye göre onun rahatça bulabileceği bir yere konması gerekmektedir. 
 

Kaynak: cevapla.tv

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara bayram namazı saatini diyanet açıkladı bu sene kaçta?
Ayşe Arman nereli uyuşturucudan yakalanan ilk eşi kimdir? İkinci kocası...
S&P Türkiye’nin kredi notunu düşürdü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torun sevinci!
Tatilciler dikkat! Bolu'da yoğun yağış
Adana'da damadı 'astım ilacı' diye verdi kızı tanınmaz hale geldi
Yorumlar 1 yorum