HABER /  GÜNCEL

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı

SSB, dolar olarak verilen teminatların Türk Lirası'na çevrileceğini ve ilk defa yapılacak olan sözleşmelerde verilecek olan teminatın da Türk Lirası olarak belirleneceğini açıkladı.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "İmzalanmış olan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilmiş teminatların Türk Lirasına çevrilmesi ve İlk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk Lirası olarak belirlenmesi kararlaştırıldı" denildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın açıklaması şu şekilde: 

"Başkanlığımız tarafından, İmzalanmış olan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilmiş teminatların Türk Lirasına çevrilmesi ve İlk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk Lirası olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. Aksini gerektirecek bir durum olmadıkça sözleşme gereği alınması gereken banka teminat mektupları yerine şirket bono ve teminatları alınarak şirketlerimizin yükleri hafifletilecek. Başkanlığımız daima Yerli ve Milli Savunma Sanayimizin ve Milli ekonomimizin yanındadır."

AK Parti'den belediyelere 'dolar' talimatı

Dolar artınca maaşını hazineye bağışlayan 2 milletvekili bakın kim?

ÖNCEKİ HABERLER
ABD Savunma Bakanı: Türk askerlerine...
Ordu'da feci kaza: Ölü ve yaralılar var!
Dolar kuru ne oldu? Yeniden düşüşte
İngiliz basınından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!
Trump'tan bir tehdit daha: Ne olacağını göreceksiniz
Murat Akıncı kimdir Zerrin Özer'in son eşi yaşı kaç?
Yorumlar 3 yorum