HABER /  EKONOMİ

Dolar kuru ne oldu? Yeniden düşüşte

Dolar kuru dün sabah saatlerinde (17.08.2018) üst üste gelen iki haberle yeniden 5.70 seviyelerinden hızla 6 seviyelerine tırmanarak 6.30 seviyesine kadar yükseldi. Dolar, BDDK'nın Türk lirasıyla ilgili kararıyla yeniden düşüşe geçerek 6.04 seviyesine kadar geriledi.

Dolardaki dalgalı seyir bugün de devam etti. Son dört gündür alınan önlemler sayesinde 5.70 seviyelerine kadar gerileyen dolar dün gün içerisinde bir kez daha atağa geçerek 6.30 seviyesine kadar yükseldi. Sığ piyasada doları tırmandırmaya çalışanların hesabı ise BDDK tarafından Türk lirasına getirilen sınırlamayla bozulmuş oldu.

Türkiye'ye yönelik ekonomik kuşatma sürüyor. Hükümetin hafta başından itibaren dövizdeki dalgalanmaya karşı aldığı önlemler sayesinde 7'li seviyelerden 5.70'e kadar geriledi.

Dün ise dolar tarafında bir kez daha yüzde 7'lere varan bir hareketlilik yaşandı. Sabah saatlerinde 5.75'e kadar gerileyen dolar öğle saatlerinde bir kez daha hareketlendi. 5.85'li seviyeleri hızla geçen dolar 6.30'a kadar yükseldi. Euro ise 7.14 seviyelerine kadar tırmandı.

Piyasaların kapanmasıyla birlikte dolar bir kez daha gerilemeye başladı. Gün içerisinde 6.30'a kadar yükselen dolar BDDK'nın bankaların Türk lirası işlemlerine getirdiği sınırlamayla bir kez daha gerilemeye başladı. Dolar halen 6.01-6.06 seviyelerinden işlem görüyor.

BDDK'dan kur ataklarına yeni önlem

ÖNCEKİ HABERLER
İngiliz basınından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!
Trump'tan bir tehdit daha: Ne olacağını göreceksiniz
Türkiye ve Fransa'dan flaş karar
Kadın polisten herkesi duygulandıran hareket!
AK Parti böyle duyurdu: Sürprizimiz olacak
Kırmızı Çizgi Fitbol canlı- Arda Turan Galatasaray'a dönecek mi
Yorumlar 3 yorum