HABER /  DÜNYA

ABD Savunma Bakanı: Türk askerlerine...

ABD Savunma Bakanı James Mattis, İki ülkenin üzerinde anlaştığı Münbiç yol haritası uyarınca, Türkiye ile yürütülmesi planlanan ortak devriye görevi için planlamanın sürdüğünü belirtti.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Amerikalı askeri personelin Münbiç yakınlarında Türkiye ile yürütülmesi planlanan ortak devriye görevi için Türk askerlerine üç gün içinde eğitim vermeye başlayacaklarını açıkladı.

Mattis gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimlerin ne zaman başlayacağı sorusuna, "72 saat içinde diyebiliriz. Çok yakında, belki daha da yakında olabilir" yanıtın verdi. Mattis, ABD ordusuna ait takım ve teçhizatın, eğitimleri verecek yetkililerle birlikte şu anda Türkiye'de olduğunu da belirtti.

İki ülkenin üzerinde anlaştığı Münbiç yol haritası uyarınca halen ABD ve Türk askerleri Münbiç yakınlarında koordineli ancak birbirinden bağımsız devriyeler yürütüyor. Bundan sonraki aşamadaysa ise iki tarafın ortak devriye misyonları icra etmesi öngörülüyor. Ancak ortak devriyelerin başlamasından önce bir eğitim sürecinin olacağı daha önce açıklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ordu'da feci kaza: Ölü ve yaralılar var!
Dolar kuru ne oldu? Yeniden düşüşte
İngiliz basınından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!
Trump'tan bir tehdit daha: Ne olacağını göreceksiniz
Türkiye ve Fransa'dan flaş karar
Asgari ücret 2020 tahminleri geldi 3.200 diyen var
Yorumlar 14 yorum