BIST 1.391
DOLAR 8,76
EURO 10,40
ALTIN 499,94
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

İzmit'te iş yerine asılan pankart dikkat çekti: Çürüklerden birlikte kurtulacağız...

Demirören Haber Ajansı

İZMİT'te telefon aksesuarları satan bir iş yeri astığı pankartla kadınlara 'Yanınızdayız' mesajı verdi. 'Hepimiz kötü değiliz, çürüklerden birlikte kurtulacağız' yazan işletmenin müdürü Recep Tayyip Canlı, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek şiddet olaylarının can yakıcı olduğunu söyledi.

Abone ol

Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi'nde telefon aksesuarları satan bir iş yeri, kapısına yaklaşık 4 metre genişliğinde pankart asarak, şiddet mağduru kadınların yanında olduğunu vurguladı.

Pankartın üzerinde, “Kadına şiddete karşı buradayım de. Nerede olursanız olun, rahatsız edildiğinizi, takip edildiğinizi hissettiğiniz veya fark ettiğiniz an, hiç çekinmeden buraya koşun. Gerisini biz hallederiz. Gerekirse polise, gerekirse sizi evinize ulaştırmayı taahhüt ederiz. Hepimiz kötü değiliz, çürüklerden birlikte kurtulacağız" şeklinde ifadelerin yazdığı görüldü.

Türkiye genelindeki 10 şubeye asıldığını belirten işletme müdürü Recep Tayyip Canlı, şunları söyledi:

"Artık bu şiddet olaylarından sıkıldığımız bu konuda bir farkındalık yaratmak istedik. Bütün şubelerimizde şu anda bu pankartlarımız asılı. Bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Herkesten bekliyoruz. Bu şiddet olayları artık azalsın, artık haberlerde bunları görmeyelim. Çünkü can yakıcı bir şey. Bir kadına dokunmak, bir kadına saldırmak kötü bir şey. O yüzden böyle bir yola çıktık. Maksadımız farkındalık oluşturmak. Burada olduğumuzu göstermek. Şu ana kadar İstanbul şubemizde böyle olaylar yaşandı. Gerekeni yaptık."  

"Gerekekirse dükkanı o an kapatırız"

Bir kadın kendilerine sığındığında gerekirse dükkanı kapatarak, yardıma koşacaklarını anlatan Canlı, "Bir kadın eğer takip ediliyorsa, dükkanımıza geldiği zaman gerekirse dükkanı o an kapatabiliriz. Onu sağ salim evine götürürüz. Onlara böyle bir imkan sunuyoruz. Bir kez böyle bir olay yaşadık. Akşam saatleriydi, yabancı uyruklu bir kadın takip edildiğini söyleyerek dükkana geldi. 15-20 dakika dükkanda beraber bekledik. Dükkanda iki kişiydik, kendisine taksiye kadar eşlik ederek, evine götürmeyi teklif ettik. Dükkanımızı kapattık. Onunla beraber taksiye gittik. Taksiye bindirip, evine gönderdik. Bir daha görmedik kadını. Kötü bir şey yaşadığını sanmıyorum" diye konuştu.

"Yanımızda birilerinin olduğunu görmek bizi mutlu ediyor"

Pankartı gördüğünde duygulandığını söyleyen Merve Ö., "Çok duygulandım. Çünkü bir kadın olarak ben güçsüz olabilirim. Kendimi savunamıyor olabilirim. Bizi destekleyecek bir kişinin olması, bizim yanımızda birilerinin olduğunu bilmek bizi mutlu ediyor gerçekten. Çünkü başımıza her yerde, her şey gelebilir. Herhangi bir şekilde, böyle bir yazı gördüğümüzde yanımızda birilerinin olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Kadına şiddete ve kadın cinayetlerine tepki gösteriyoruz. Herkesten, tüm Türkiye'den bu duyarlılığı bekliyoruz" dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Gayrettepe'de dehşet anları! Trafo patladı ardından yangın çıktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Antalya'da otel odasında fenalaşan Ukraynalı savcı öldü!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Filip Novak Trabzonspor'da kalacak mı? İşte yanıtı
Rusya'da yaşayan 32 yaşındaki kadın 12. kez anne oldu! Hepsi aynı adamdan
Meral Akşener'in kürsüye çıkardığı turizmciyle ilgili şaşırtan iddia
2020 yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) yeni takvimi belirlendi
Türk drone'u Yunanistan ordusunun envanterine giriyor
Hemşirelik taban puanları 2020 üniversite kontenjan bilgisi
Fenerbahçe, antrenman ve kamp ürünlerini tanıttı!
Fenerbahçe'de Fedor Smolov sesleri
Yorumlar