HABER /  POLİTİKA

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın: İYİ Parti aslında bir isyanın ürünü

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, "Bizim yaptığımız büro siyaseti değil. Türkiye'deki muhalefet anlayışının tembelliğine, hiçbir şey yapmadan ahkam kesilmesine karşı İYİ Parti aslında bir isyanın ürünü olarak kurulmuş bir partidir." diye konuştu.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Aydın, Mersin'de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, parti olarak Türkiye'nin iktidarına talip olduklarını belirtti.

Vatandaşların yüzünün İYİ Parti'nin direncine ve kararlığına döndüğünü ifade eden Aydın, yaklaşık 3 aydan bu yana sahalarda olduklarını, Türkiye'yi karış karış gezdiklerini söyledi. 

"İYİ Parti aslında bir isyanın ürünü"

Aydın, konuşmasına şunlara değindi: Toplantılar yapıp halkımızla bütünleşiyoruz. Bizim yaptığımız büro siyaseti değil. Türkiye'deki muhalefet anlayışının tembelliğine, hiçbir şey yapmadan ahkam kesilmesine karşı İYİ Parti aslında bir isyanın ürünü olarak kurulmuş bir partidir. Teslim olmadık, şartları kabul etmedik. Yanlışlar karşısında direnç gösterememek, halkı organize edememek, halka güven sağlayamamak ikliminin yerle bir edildiği ve bu iklimin yerine İYİ Parti'nin kararlılığının yerleştiği bir süreci Türkiye anlıyor. Yapılacak ilk seçimde İYİ Partiyi iktidar yapacağız. Buna yürekten inanıyoruz. Yaptığımız bu toplantılar milletimizle bir kucaklaşmadır. Seçim dönemlerinde bile olmayan bir ayağa kalkışın, milletimizin bize yüzünü dönerek, İYİ Parti'ye açtığı kredinin sonunun, bir siyasetçi olarak iktidarla sonuçlanabileceğini görüyorum. Mutlaka ama mutlaka iktidar olacağız.

"İYİ Parti'nin gücü nedir?"

Bir gazetecinin "İYİ Parti'nin ülkede ve Mersin'de etki gücü nedir?" sorusuna Aydın, Türk siyasi hayatında partilerinin etki alanının kesinleştiği yanıtını verdi. 

İYİ Parti'nin oyun kurucu kabiliyetiyle siyasi hayatı domine ettiğini dile getiren Aydın, partilerinin belirleyici ve dengeleri tayin edici olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Türkiye'ye sevgi ve aşkla bağlı olan insanlar olarak ülkenin geleceğinde ufukta bir güneşin doğması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Şartlara teslim olmuyoruz, zorluyoruz. Oyun kuruyoruz. Halkımızla iç içe siyaset yapıyoruz.

Biz tembellik kültüründen gelen insanlar değiliz. Partimizi alın teriyle kurduk. Kendi imkanlarımızla oluşturduğumuz bu yapının direnci Türkiye'nin geleceğini kurtarmaya yetecektir. Bunu başaracağımıza inanıyorum.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri MHP Lideri Devlet Bahçeli yılın fotoğraflarını seçti! İşte o fotoğraflar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Amatör futbolcu profesyonel hırsız çıktı! Her maç esnasında hırsızlık
2020 trafik cezaları listesi güncel
Lionel Messi La Liga tarihine geçti
2020 bayram tarihleri ne zaman Diyanet
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio'ya "Yılın Spor Otomobili" ödülü
Tediye ödemeleri 2020 ilk taksit ne zaman kaç para?
Yorumlar 8 yorum