BIST 11.134
DOLAR 33,10
EURO 36,29
ALTIN 2.625,15
HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti İstanbul adayı Buğra Kavuncu: Yüzde 10'un üzerinde oy alacağız

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde alacağı oy oranını açıkladı. Rakiplerini eleştiren İYİ Partili Kavuncu, "Murat Kurum hayal satıyor, Ekrem İmamoğlu tarih veremiyor" şeklinde konuştu.

Abone ol

Gazete Duvar'ın YouTube kanalına konuk olan İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, 14-28 Mayıs seçimleri sonrası yaşananların 31 Mart seçimlerine dönük 'hür ve müstakil' katılma kararlarında etkili olduğunu vurgulayarak, seçimde yakalamak istedikleri başarı oranını açıkladı.

İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Buğra Kavuncu, hedeflerini anlattı. Kavuncu, "2019'da ve 2023'te aldığımız oylar bir ölçüdür. Bunları önümüze alıp değerlendireceğiz" dedi.

İmamoğlu kendisine Kuran'la tepki gösteren kişiye seslendi: Dini siyasete alet edenleri Allah ıslah etsin

2019'da CHP ile yapılan ittifaka değinen İYİ Partili Kavuncu, "Bizi ittifakken rakip yapan asıl unsur, çalışmaların iktidar olmaya yetmediğini görmemiz oldu. Türkiye'nin üçüncü bir alternatife ihtiyacı var. Bizim ittifakımız İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı muvaffak kılmak, geleceğe taşımak için yapılmış bir ittifak değildi. Biz bir siyasi partiyiz ve sayın Ekrem İmamoğlu siyasette olduğu müddetçe kendimizi ona göre ayarlayacak değiliz" dedi.

Üçüncü bir seçenek olduklarına dikkat çeken Kavuncu, sözlerini şöyle sürdürdü; "Elimizdeki anketlerde Yavaş ve İmamoğlu öndeydi. Bu seçimi riske atmak istemedik. Bu iki ismin yardımcı olmasına yönelik teklif Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gelmişti. Masaya döndüğümüzde gördüğümüz farklı oldu. Bize anlatılanla gördüğümüz manzara birbirinden ayrıydı. Bugünse kendi yolumuzda yürüme kararı aldık."

Murat Kurum, İmamoğlu ile arasındaki oy oranını açıkladı: Farkı aça aça kazanıyoruz

'Kaybettiren' ya da 'kazandıran' aday olmadıklarını aktaran Kavuncu, "Kendi yolumuzu çizmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Derdimiz Ekrem İmamoğlu'na kazandırmak ya da kaybettirmek değil" ifadelerini kullandı.

Kurum hayal satıyor, İmamoğlu tarih veremiyor

Kavuncu, seçim kampanyasıyla birlikte tanınırlıklarını artırdıklarını ve yüzde 10'un üzerinde oy alacaklarını aktardı. Murat Kurum ve İmamoğlu'nun vaatlerini eleştiren Kavuncu, "Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu'nun popülist vaatleri Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını çözmedi. Kurum hayal satıyor, İmamoğlu tarih veremiyor" dedi. İYİ Partili Buğra Kavuncu sözlerini "İlk önceliğimiz İstanbul'daki deprem sorununu çözmek olacak" diyerek bitirdi.