BIST 2.372
DOLAR 15,87
EURO 16,80
ALTIN 942,56
HABER /  GÜNCEL

İşte tüm bankaların açılış kapanış saatleri! Bankalardan mesai saatlerine düzenleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme takviminin devreye alınmasıyla birlikte coronavirüs salgını nedeniyle çalışma saatleri değiştirilen bankaların bazıları normale mesai saatlerine döndü. Bazı bankalardan da çalışma saatlerinin normale dönüş tarihi ile ilgili açıklama açıklamaları geldi.

Abone ol

Pandeminin büyük ölçüde kontrol altına alınmasıyla birlikte normalleşme süreci malum başladı. Her alanda olduğu gibi bankalar da normale dönüş hazırlığı içerisinde. Bu doğrultuda bazı bankalar çalışma saatlerini düzenledi. Bazı bankalardan çalışma saatleri açıklamaları geldi.

23 Mart tarihinden itibaren şubeleri corona virüsü önlemleri kapsamında 12:00-17:00 arasında hizmet veren Garanti BBVA ve Akbank, bugün itibarıyla şubelerinin normal mesaiye döneceğini açıkladı. İş Bankası da 11 Mayıs tarihinden itibaren nomal mesaiye dönüş yapacak.

Bankalar, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı birçok tedbiri hayata geçirirken, çalışma saatlerini de yeniden düzenledi.

Bankaların bir kısmı mesai saatlerini 12.00-17.00 aralığına çekerken, bazı bankalar da 09.00-17.00 saatleri arasında müşteri kabul edeceğini duyurdu.

Ziraat Bankası çalışma saatleri 

Ziraat Bankası, müşterilerin sağlığını ön planda tutarak dijital kanalları kullanmalarını tavsiye etti.

ATM, internet, mobil bankacılık kanalları ve müşteri iletişim merkezleri üzerinden EFT ve havale işlemlerini belirli süreliğine ücretsiz hale getiren banka, günlük minimum para çekme limitini de 5 bin liraya çıkardı.

Ziraat Bankası, şubelerden 09.00-17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

Akbank çalışma saatleri

Akbank, salgının yayılımında en önemli etkenlerden biri olan teması en aza indirmek için önemli tedbirler aldı.

Bu kapsamda, bankacılık işlemleri yapılırken öncelikli olarak Akbank Mobil, Akbank Internet, ATM'ler ve 444 25 25 numaralı Akbank Müşteri İletişim Merkezi'ni kullanmayı öneren banka, nakit ihtiyaçları için bir ay süreyle ATM'lerden kartla günlük ücretsiz para çekme limitini 5 bin liraya, ATM ile temas etmeden Akbank Mobil QR kodu ile günlük ücretsiz para çekme limitini de 5 bin liraya yükseltti.

Banka, toplantıları sınırlayarak dijital kanallar üzerine taşıdı. Operasyonel süreçlerin devamlılığı için belirli alanlardaki ekipleri bölerek farklı lokasyonlarda çalışmalarını sağlayan banka, 18 Mart itibarıyla tüm birimlerde imkan dahilinde ve belirli oranlarda uzaktan çalışma modeline geçti.

Uzaktan çalışma imkanı olmayan bazı şubelerde ise çalışanlara dönüşümlü olarak idari izin veren banka, şube çalışma saatlerinde değişikliğe giderek şubelerin çalışma saatini bugünden itibaren 09.00 ile 17.00 olarak belirledi.

İş Bankası

İş Bankası şubeleri, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 09.00-12.30 ve 13.30-17.00 olmak üzere normal çalışma saatlerinde hizmet verecek. Bankanın alışveriş merkezi, havalimanı ve kurum içi şubeleri de aynı tarih itibarıyla hizmete açılacak.

Bununla birlikte, kısıtlamaların devam ettiği görece daha riskli illerde gerekli hallerde toplum sağlığını korumaya yönelik farklı tedbirler alınabilecek.

Alternatif Bank ne zaman açılıyor? 

Alternatif Bank, virüs salgını nedeniyle bankacılık hizmetlerini tüm şubelerde 12.00-17.00 saatleri arasında sunmaya başladı.

ATM'lerden günlük para çekme limitini 3 bin liraya yükselten banka, 17 Mart itibarıyla internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden EFT ve havale işlemlerini bir ay süreyle ücretsiz hale getirdi.

Denizbank çalışma saatleri 

Denizbank, şubelerin çalışma saatini 09.00 ile 17.00'a çekti.

DenizBank, bankacılık işlemlerinin 7/24 MobilDeniz, internet şubesi, DenizKartım ve fastpay gibi dijital kanallardan, ATM'lerden veya 0850 222 0 800'ü arayarak iletişim merkezlerinden gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Garanti BBVA kaçta açılıyor?

Garanti BBVA, çalışma saatini bugünden itibaren 09.00 ile 17.00 olarak değiştirdi.

Banka, müşterilerinin finansal işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilmesi için yeni bir değerlendirmeye kadar ATM'lerden günlük para çekme limitlerini en yüksek tutar olarak 5 bin liraya çıkarttı.

Banka, genel müdürlük, bölge müdürlüğü veya şube gibi tüm lokasyonlarda hizmet veren ve Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanlarına idari izin kullandırırken, çalışanlarının büyük bir kısmına da 17 Mart Salı gününden itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış şekilde mesailerini uzaktan erişim modeliyle evlerinden sürdürmelerine imkan tanıdı.

Halkbank ne zaman açılıyor? 

Halkbank, müşterilerinin sağlığını ön planda tutarak bankacılık işlemlerini şubelere gitmeden, mobil, internet şubesi, Bank24'ler ve Halkbank Dialog kanallarından 7/24 kolaylıkla gerçekleştirebileceğini duyurdu.

İnternet şubesi ve Halkbank mobilden gerçekleştirilen EFT ve havale işlemlerini ücretsiz hale getiren banka, Bank24'lerden kartla ve Halkbank mobil karekodla günlük 5 bin liraya kadar para çekebilme imkanı sağladı.

Halkbank, şubelerden 09.00-17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

QNB Finansbank çalışma saatleri  

QNB Finansbank, dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 salgını yurt dışında gündem olmaya başladığından bu yana önlem olarak birçok uygulama başlattı.

QNB Finansbank tarafından yapılan açıklamada, bankanın 09.00 ile 17.00 arasında çalışacağına yer verildi.

Banka, hamile ve kronik rahatsızlığı olan çalışanlara idari izin verdi, çocuğu olan ve bakacak kimse olmadığı için izin isteyen çalışanlara taleplerine göre iş akışı bağlantılı izin vererek gerekli kolaylıkları sağladı.

Şubelerin lobi alanına kontrollü sayıda müşteri alarak işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan banka, şube çalışanlarının sağlığını korumak adına, şube trafiğinin gerektirdiği kadar çalışan kalacak şekilde planlamalar yaptı.

Banka, çalışanların geri kalanının evden çalışacak veya idari izinli sayılacak şekilde yönlendirmelerini gerçekleştirdi.

Bu süreçte müşterileri ATM'ye yönlendirme ve alternatif kanallar olan cep şubesi, internet şubesi ve çağrı merkezlerini kullanma konusunda teşvik eden banka, ayrıca ATM'lerden kartla ve karekodla günlük para çekme limitlerini müşterilerin işlem kolaylığı için geçici olarak 5 bin liraya çıkardı.

Şekerbank çalışma saatleri

Şekerbank, müşterilerin ve çalışanların sağlığını güvence altına almak ve hizmet sürekliliğini temin etmek üzere hayata geçirdiği uygulamalar kapsamında şube çalışma saatlerini 12.00-17.00 olarak değiştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanlarla toplu mekanlardaki kişi sayısını azaltma hedefine yönelik olarak çalışanların büyük bir kısmı uzaktan erişim yöntemiyle mesailerini evden sürdürürken, tüm müşteri ziyaretleri ve dışarıda yapılması planlanan toplantılar durdurularak görüşmeler telekonferans veya video konferans platformlarına taşındı.

Şekerbank, internet şubesi ve Şeker Mobil Şube'den yapılacak EFT ve havale işlemlerini de 30 Nisan'a kadar ücretsiz hale getirdi.

TEB kaçta açılıyor?

TEB, Covid-19 etkileri kapsamında resmi makamların aldığı karar ve önlemler doğrultusunda gerekli tedbirleri hayata geçirdi.

Şubelerden dün itibarıyla 12-00-17.00 saatleri arasında müşteri kabul etmeye başlayan banka, şube içerisi ve bekleme alanlarını düzenli olarak hijyenik malzemelerle temizleyerek sağlıklı bir ortam sağlıyor. Banka, ATM'lerde günlük para çekme limitini geçici olarak 3 bin liraya yükseltti.

TEB, müşterilerin bankacılık işlemlerini hızlıca yapabilmesi için öncelikli olarak mobil bankacılık uygulamaları CEPTETEB ile CEPTETEB İŞTE, internet şubesi ve ATM'lerin kullanılmasını öneriyor.

Vakıfbank ne zaman açılıyor? 

VakıfBank, salgın kapsamında hem müşterileri hem de çalışanlarına yönelik birtakım tedbirler yürürlüğe koydu. Banka şubeleri 09.00-17.00 saatlerinde, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirlere uygun olarak çalışmaya devam edecek.

Banka, mobil, internet bankacılığı, mobil asistan, ATM ve çağrı merkezi kanallarından yapılacak EFT ve havale işlemlerini 21 Nisan'a kadar ücretsiz hale getirdi.

Nakit ihtiyaçları için ATM'lerden günlük 5 bin liraya kadar ücretsiz para çekebilme imkanı sağlayan banka, ATM'ler üzerinden kartsız para yatırma işlemlerini adet ve tutar sınırı olmaksızın ücretsiz yaptı.

VakıfBank, şubelerdeki yoğunluğu ve kişilerin birbiriyle olan temasını da asgari düzeyde tutmak adına, gerekli aksiyonları hayata geçirdi.

Yapı kredi çalışma saatleri 

Yapı Kredi, küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederek Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı'nca alınan önlemlere ek pek çok koruyucu önlem ve kararı uygulamaya aldı.

Müşterilerin ve çalışanların sağlığı için alınan koruyucu önlemler çerçevesinde, dünden itibaren tüm şubelerinden hafta içi her gün 12.00-17.00 saatleri arasında hizmet vereceğini duyuran Yapı Kredi, bankacılık işlemlerinin öncelikli olarak Yapı Kredi Mobil'den, Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden, müşteri iletişim merkezinden ve ATM'lerden yapılabileceğini belirtti.

Banka, tüm eğitimleri, toplantıları, etkinlik ve organizasyonları, seyahat gerektiren çalışmaları ikinci bir karara kadar erteledi.

Bankada çalışanların büyük bir kısmı, 17 Mart'tan itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış şekilde, mesailerini uzaktan erişim modeliyle evlerinden sürdürüyor. Banka, şubelerde parayla teması bulunan tüm çalışanların eldivenle çalışmasını zorunlu hale getirdi.

Diğer bankalarda durum nasıl?

Şube çalışma saatlerini eski düzenine alan bankalar, şube çalışanlarını dönüşümlü olarak evden ve şubeden çalışması gibi önlemlerine devam ediyor. Öte yandan TBB'nin 22 Mart'taki tavsiye kararına uyan bazı bankalarda ise şubeler yarım gün hizmet vermeye devam edecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Eski büyükelçi Gürcan Balık'a FETÖ şoku! Yargıtay'dan karar çıktı
Eski büyükelçi Gürcan Balık'a FETÖ şoku! Yargıtay'dan karar çıktı
0-14 yaş sokağa çıkma yasağı hangi gün yok? Kaç saat sürecek
0-14 yaş sokağa çıkma yasağı hangi gün yok? Kaç saat sürecek
Tunceli'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Tunceli'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Singapur'da Kovid-19 vaka sayısı 20 bini aştı
Singapur'da Kovid-19 vaka sayısı 20 bini aştı
19 Mayıs ne zaman  sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?
19 Mayıs ne zaman sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?
O hayvanda bulunan antikor koronavirüsü engelliyor! Önemli araştırma
O hayvanda bulunan antikor koronavirüsü engelliyor! Önemli araştırma
Hakan Aygün tahliye edildi! Skandal paylaşımında ne demişti
Hakan Aygün tahliye edildi! Skandal paylaşımında ne demişti
ABD'de koronavirüs testi kuyruğu: Arabanın içinden test yaptırıyorlar
ABD'de koronavirüs testi kuyruğu: Arabanın içinden test yaptırıyorlar
İstanbul Otogarı'na ilişkin İSPARK davası reddedildi! İBB açıkladı
İstanbul Otogarı'na ilişkin İSPARK davası reddedildi! İBB açıkladı
Van'da 1 buçuk liralık çöreğinin içinden 6 bin 500 TL'lik uyuşturucu çıktı
Van'da 1 buçuk liralık çöreğinin içinden 6 bin 500 TL'lik uyuşturucu çıktı