BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  YEREL

İstanbul'da Türkiye'nin en meşhur kedisi yaptıklarıyla olay oldu! Kitabı bile yazıldı

Demirören Haber Ajansı

Oynadığı dizi ve reklam filmleriyle Türk televizyonlarının sevilen yüzü haline gelen Zümrüt Şaziye adlı kedi, adına açılan internet sitesinde tasarım ürünler satarak sokak hayvanlarına yardım ediyor.

Abone ol

Türkiye’nin dizi ve reklam filmleriyle tanıdığı Zümrüt Şaziye adlı kedi, sahibi Sevilay Demir tarafından sokak hayvanları için başlatılan yardım projesinin yüzü olarak 2004 yılından bu yana doğum, ameliyat, tedavi gibi masraflarını üstlendiği yüzlerce hayvanı sağlığına kavuşturdu. 2019 yılında kurulan Zümrüt Şaziye Tasarım Ürünleri firması ile adına açılan internet sitesinde tişört, kırlent, kupa bardak, nevresim takımı gibi tasarım ürünler ve kitap satışı yapılırken, bugüne kadar satışlardan elde edilen gelirin tamamı sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi masrafları için kullanıldı. 2020 yılı içerisinde ise yapılan yardımlar genişletilerek İzmir depreminden etkilenen vatandaşlara ihtiyaçları olabilecek ürünlerden gönderildi. Sokak hayvanları için de gerek belediye iş birlikleriyle gerekse kendi imkanlarıyla korunaklı kedi evleri, korunaklı mama ve su kapları temini devam ediyor.

Zümrüt Şaziye ile başta sokak hayvanları olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı amaçladıklarını söyleyen yardım projesinin sahibi Sevilay Demir, “Bir zamanlar kendisi de bir sokak kedisi olan Zümrüt Şaziye’yle birlikte çıktığımız bu yolda, Şaziye’nin yakaladığı şansı diğer sokak hayvanları için de mümkün kılmayı amaçlıyoruz. Bunun için her gün 50 sokak hayvanının doğum, ameliyat ve ilaç tedavisi gibi sağlık giderlerini ve mama ihtiyacını karşılıyor, onlara sıcak birer yuva bulmaya çalışıyoruz. Sadece sokak hayvanlarının değil, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın da yanında olmaya gayret ediyoruz. Amacımız, iyiliği nefes alan her canlıya ulaştırmak” dedi.


"Farkındalığı olabildiğince artırmak istiyoruz"
Satışını gerçekleştirdikleri tasarım ürünlerin gelirlerini daha fazla yere ulaştırmak istediklerini de belirten Sevilay Demir, “Her canlı gibi hayvanların da yaşam haklarının ve beslenme, barınma ve tedavi gibi temel ihtiyaçlarının olduğunu, yerlerinin aslında sokak olmadığını herkese duyurmak istiyoruz. Bu bağlamda patisever bir kurum olarak kendi imkanları ile sokak canlarına yardım eden kişilere de elimizden geldiğince destek olmak ve farkındalığı olabildiğince artırmak istiyoruz. Bu kapsamda Zümrüt Şaziye’nin tasarım ürünlerinden elde edeceğimiz gelirler ile ‘Gezici Hayvan Ambulansı’ ve ‘Geçici Hayvan Bakım Evleri’ hizmeti verenlere de destek olmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Hayatı kitap olmuştu
Zorlu sokak şartlarında büyüyen ve sonrasında ekranların sevimli yüzü haline gelen Zümrüt Şaziye’nin yaşam hikayesi, sahibi Sevilay Demir tarafından kitaplaştırılmıştı. Sahiplenilerek İstanbul’a getirilmesinin ardından reklam yıldızlığına uzanan yolculuğunun kedinin ağzından anlatıldığı ‘Zümrüt Şaziye Bir Pati Hikayesi’ adlı serinin ilk kitabı, sokak hayvanları yararına satışa sunulmaya devam ediyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Sadece Elazığ'da çıkıyor Beyaz Saray'da kullanılmıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özel yapıldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Goldman Sachs açıkladı yeni dolar/TL tahmini konuşuluyor
Galatasaray Mostafa Mohamed'le anlaşma sağladı
İran Dışişleri Bakanı Zarif: Azerbaycan’ın Karabağ’ı almasından mutluyuz
Ankara-Sivas YHT hattında performans testleri başladı
Adana'da uyuşturucu alırken yakalandı 'annemi kurtarın' diye yardım istedi
Diyarbakır'da 2 amca kızı aynı adamla evleniyor! Aynı çadırda yaşıyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan paylaştı: Geçtiğimiz hafta neler yaptık?
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum: Parlamenter sisteme dönmek isteyenler hayal görüyor
Kocaeli'de gece gündüz sokak sokak arıyor! Bulan 1500 TL kazanacak
İdlib’de son durumu Adem Metan anlattı
Yorumlar