BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
YEREL

İstanbul'da kameralı ve şifreli kumarhaneye baskın

İSTANBUL'da salgınla mücadele için denetimler artırıldı. Ekipler, kumar oynayanlara da göz açtırılmıyor. Kumar oynayanlar ise polise yakalanmamak için türlü yöntemler deniyor. Onlardan biri de müşterilerini içeriye yüz tanıma sistemiyle alan bir tekstil atölyesiydi.

Evleri, iş yerlerini hatta atölyeleri kumarhaneye çevirip gece gündüz kumar oynuyorlar. Polise yakalanmamak içinse güvenlik kameraları ve şifreyle önlem alıyorlar. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, tekstil atölyesinde kumar oynatıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Atölye izlemeye alındı.

Bir kişi, gece saatlerinde atölyeye gitti, maskesini çıkardı ve güvenlik kamerasına baktı. Ardından iş yerinin kepengi kaldırıldı. Kendisini tanıtan kişi de içeri girdi. Kumar oynatan kişiler, güvenlik kamerasından yüz tanımanın yanı sıra bir de sık sık değiştirdikleri şifre belirlemişlerdi. İlk kez gelenler için de referans istiyorlardı.

İstanbul Ahlak ve Kumar Büro amirliği ekipleri, bu tespitlerin ardından harekete geçti. Kumarhane olarak kullanılan atölyeye baskın düzenlendi. İçerisi oldukça kalabalıktı. Saklanan bir kişi de çuvalların arasında yakalandı. Kumar oynayanlara para cezası kesildi. Oynatanlar hakkında ise adlı işlem başlatıldı.

Baskın adreslerinden biri de lüks villaydı. Müşterileri kadın krupiyeler buluyordu, rezervasyon yaptırarak kumar oynatıyorlardı. Onlar da polis baskınıyla yakayı ele verdi. Hem adli işlem başlatıldı hem de para cezası kesildi, kumar makinelerine de el konuldu. (Tugay Saday - CNN Türk)

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Anadolu Ajansı yayımladı ''100 Yıllık Türkiye''
İkisi boyun kısmında! Edirne'de 6 bacaklı doğan kuzu görenleri şaşırtıyor
Demokratik yollarla iktidar düşmezse Türk halkını cezalandıracaklarmış!
Bir Zamanlar Çukurova 91. bölüm tanıtımı
Antalya'da anahtarı içeride unutan gencin tehlikeli eve giriş yöntemi
Dubai'yi fena karıştırdılar! Çırılçıplak balkona çıktılar hepsi gözaltına alındı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı! Ramazanda camilerde teravih namazı kılınmayacak
'Kurtçuklu maske' iğrendirdi işin aslı ortaya çıktı uzman isim tek tek gösterdi
Devlet Bahçeli'den emekli amirallerin 'darbe' çağrışımlı bildirisine sert tepki
15 yıldır öldü sanıyordu! Erzurum'da annenin oğluna kavuşması izleyenleri duygulandırdı
Yorumlar 3 yorum