BIST 1.345
DOLAR 8,30
EURO 9,99
ALTIN 476,84
POLİTİKA

Devlet Bahçeli'den emekli amirallerin 'darbe' çağrışımlı bildirisine sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili ''İbreti alem için 104 amiralin rütbeleri alınmalıdır. Arkasında kim var. Alayı ortaya çıkarılmalıdır. Bu bildiri açık bir darbe çağrısıdır. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir.'' dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında güdeme dair konuştu. Bahçeli'nin gündeminin ilk sırasında emekli amirallerin yayımladığı skandal bildiri vardı. Emekli amiralleri topa tutan Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''Bal gibi darbe çağrısıdır''
- Montrö Boğazlar Sözleşmesi Lozan Antlaşması’nın tamamlayıcı bir halkası, ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda bizim kırmızı çizgimiz, Karadeniz’in barış ve istikrar güvencesidir. Vehimlerinin ve gizli emellerinin esiri olan 104 emekli amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Bu lekeyi temizlemek demokrasinin, hukukun ve milli iradenin tarihe karşı namus, şühedaya da vefa borcudur. Bu çağrı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Bu bildiri hukuk gaspı milli iradeye doğrultulmuş silahtır.

''Emekli maaşları kesilmelidir''
- Şimdi bu bildiriye imza atanların hesap verme vakti gelmiştir. İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Bildiriyle ilgili adli ve idari soruşturma derinleştirilerek tekemmül ettirilmelidir.

''Şerefsizleri birer birer toprağa gömeriz''
- Darbe heveslileri, bildiri başında zaman öldüren hayasızlar, muhtıracı münafıklar, elindeki silahı millete çevirmeyi aklından geçiren vatansızlar önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetindedir. Ve böylesi bir an geldiğinde ya şerefimizle şehit oluruz ya da şerefsizleri birer birer toprağa gömeriz.

''4 Nisan bildirisinin görünmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir''
- CHP yönetimi bir kere daha demokrasiyle ters düşmüştür. Bir kez daha darbe hasreti çeken çapulcularla birleşmiştir. 4 Nisan bildirisinin görünmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir.

''Anayasa Mahkemesi'nin kapısına kilit vurulmalı''
- HDP kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi’nin mevcut haliyle milletimizin vicdanında karşılığı yoktur ve Mahkeme Başkanı’nın tarafsızlığı söz konusu değildir. Bu mahkemenin kapısına kilit vurularak yeni baştan yapılandırılması bir adalet, siyaset ve demokrasi sorumluluğudur. 

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
15 yıldır öldü sanıyordu! Erzurum'da annenin oğluna kavuşması izleyenleri duygulandırdı
Çukur'un yıldızları Damla Sönmez Erkan Kolçak Köstendil Bülent Serttaş'ı tiye aldı! İşte güldüren paylaşım
Maraşlı 13. bölüm fragmanı
Abdulkadir Selvi ve Şaban Sevinç'in FETÖ kavgası
Kırmızı Oda 32. bölüm fragmanı
Son Yaz 15. bölüm fragmanı
Alev Alev 22. bölüm fragmanı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 104 amiralin imzaladığı darbe imali bildiri hakkında konuştu
KuveytTürk'ün Ramazan kampanyası reklamı
Ankara'da marketçinin elektrik akımına kapıldığı an kamerada
Yorumlar