BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Her hafta 50 bin adrese dağıtılacak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, corona virüsle mücadele kapsamında her hafta 50 bin adrese gıda yardımı yapılacağını açıklarken Fenerbahçe Kulübü de kampanyaya 33 bin gıda kolisi desteğinde bulundu.

Abone ol

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılacak yardımlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya açıklamasında vefa gıda yardım kolilerinin her hafta 50 bin adrese dağıtılacağını duyurarak hayırseverlere teşekkür etti.

''Bu hizmet devam edecek''
İstanbul Valisi Yerlikaya açıklamasında şunları kaydetti: "Yaklaşık 73 bin çağrı aldık ve 65 binin biraz üzerinde büyüklerimizin talimatlarını yerine getirdik. Aradaki diğer rakam da 7-8 bin civarında rakam da bilgi edinmek için sunduğu husustu. Bu sokağa çıkma yasağı onlarla devam ettiği müddetçe bu hizmet devam edecek.

"Her hafta 50 bin adrese göndereceğiz"
Ama bugün burada bulunmamızın önemli bir sebebi şu. Bu çağrılarla an be an büyüklerimizin emrindeyiz ama biz her hafta onların evine bir gıda yardım kolisi takdim edeceğiz. 50 bin adres, her hafta bu devam edecek. Peki bu görmüş olduğunuz vefa yardım kolilerini nasıl dağıtacağız? Sosyal yardımlarımız titiz bir çalışmayla tespit etmiş olduğumuz adresleri dağıtıyoruz. Her birinin navigasyon programlarına uygun adreslerini aldık. Ve İstanbul'da önemli bir girişimcimiz Getir, bunlar tanzim ediliyor. Bunlar gıda mühendislerimizin gözetiminde gece gündüz hazırlandı, hazırlanıyor, hazırlanacak.

"Önceliğimiz evden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü büyüklerimiz"
Ve birazdan da aynı zamanda eş zamanlı 39 ilçede günde 7-8 bin hanemizin kapılarını çalıp kendilerine takdim edeceğiz. Bu görmüş olduğunuz 300 bin yardım kolisinin bir lirasında da devletin parası yok. Yani şunu söylemek istiyorum, devletimizin organizasyonunda milletimiz ve devletimiz el birliğinin en güzelini hissediyorum. Buraya gelene kadar 9 hayırseverdi, bir hayırseverimiz daha aradı. Bu kolilerimizin sayısı 333 bin sayısına ulaştı. Pek çok daha talepler geliyor. Onlarla ilgili bir çalışma yapacağız. Önceliğimiz evden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü büyüklerimiz.

"Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum"
Hayırseverlerimiz isimlerini paylaşmak istiyorum. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum bütün İstanbullular adına. Bu hafta yapılacak olan 50 bin gıda kolisinin hayırseveri Kalyon Holding, Cemal Kalyoncu Bey. İkinci hafta; Limak Holding Nihat Özdemir Bey. Üçüncü Hafta Cengiz Holding, Mehmet Cengiz. Dördüncü Hafta; MNG Holding Mehmet Nazif Günal. Beşinci Hafta; Demirören Holding Yıldırım Demirören Bey. Altıncı hafta LCW Vahap Küçük. 10 bin koli Fuat Tosyalı, 5 bin koli Mesut Toprak Bey, 10 bin koli Getir firmamız. Hem bu organizasyonu yani 300 bin koliyi yerine ücretsiz götürüyor, bununla da yetinmiyor Nazım bey; 10 bin koli de o hayır ediyor.

''Ali Koç bey de aradı''
Fakat buraya gelirken yolda Ali Koç bey de aradı. Fenerbahçe Futbol Kulübü'nin tüm futbolcularının 33 bin kolisini mutlaka verirseniz biz minnettar oluruz dedi. Ben de onu kabul ettim milletimiz adına. Dolayısıyla 333 bin koli oldu."

5 milyon TL ile 33 bin gıda kolisi
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü de Vefa Kampanyası'na destek verdiğini açıkladı: ''Futbol A Takımımız, çorbada bizim de tuzumuz olsun ruhu ile inisiyatif kullanarak aralarında topladıkları 5 milyon TL ile bu değerli kampanyaya 33 bin gıda kolisi desteği yaparak katılıyor.''

ÖNCEKİ HABERLER
1000 lira yardım parası nereye yatacak nereden alınacak?
Kenan Sofuoğlu 3 aylık maaşını TBMM'ye bağışladı
Camide cemaat olmayınca sosyal medyadan vedalaştı
Hüseyin Eroğlu'ndan Fenerbahçe açıklaması
Formula 1 mühendisleri solunum cihazı geliştirdi
Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek 2020 ödeme günleri
Göksel Gümüşdağ’ın sağlık durumunda son durum
İran'da koronavirüs kaynaklı can kaybı 2 bin 757'ye yükseldi
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıkladı! 30 Nisan'a kadar her şey ertelendi
Kraliçe’nin yardımcısına koronavirüs teşhisi kondu
Yorumlar 3 yorum