BIST 9.044
DOLAR 31,53
EURO 34,24
ALTIN 2.111,57
HABER /  GÜNCEL

İstanbul kar saati hava son hava durumu

İSTANBUL hava durumu meteoroloji kar yağışı için saat verdi. Bugün öğleden sonra saat 13.00'de İstanbul'da karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. mgm.gov.tr dresindeki son haritalı hava durumu raporuna göre İstanbul'da kar yağışı bugün aralıklarla saat 18.00'e kadar devam edecek. Peki kar yağışı ne kadar sürecek?

Abone ol

İSTANBUL için kar saati meteoroloji açıkladı. İsanbul hava durumu son tahminlre göre İstanbul'da öğleden sonra saat 13.00'de yüksek kesimlerde yer yer etkili olacak kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının gün boyunca aralıklarla saat 18.00'e kadar devam etmesi bekleniyor. mgm.gov.tr haritalı 5 günlük hava durumu son raporlarına göre de İstanbul'da bu hafta çok soğuk geçecek. Özellikle gece sıcaklıklı yer yer 0 derecenin altında ölçülecek.

İSTANBUL'UN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR BAŞLADI: Beylikdüzü, Silivri, Çatalça gibi İstanbul'un yüksek kesimlerinde havanın hissedilir derecede soğuması ile birlikte sulu kar yağışı başladı. Meteorolojinin son açıklamasına göre yağış saat 18.00'e kadar etkisini kaybederek devam edecek. Karın etkili olması beklenmiyor.

Kuzey bölgelerde ve yükseklerde karla karışık yağmur, şehirler ve aşağı kesimlere ise yağmur şeklinde bekliyoruz.

 Söz konusu kesimlerde yarın ve ertesi gün de karla karışık yağmur tahmini yapılırken, sıcaklıkların salı 3-4, çarşamba 2-5, perşembe 1-7, cuma 0-5, cumartesi 1-7 dereceler civarında seyredeceği bilgisi verildi.

İSTANBUL İÇİN KAR SAATİ METEOROLJİ AÇIKLADI: İstanbul saatlik hava durumu raporuna bakıldığında kar İstanbul'agiriş yaptı. Akşam saatlerinde zaman zaman etkisini arttırması beklense de İstanbul'da yoğun bir kar yağışı tahmin edilmiyor. Yüksek kesimlerde karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da sulu yağması beklenen kar yağışı yarın yani 24 Ocak Çarşamba günü de etkisini kaybederek aralıklarla devam edecek. 

LAPA LAPA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?:Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Kocaman, rüzgarın kuzeye döndüğünü belirterek, "Kuzeyden 50 kilometre gibi kuvvetli bir şekilde esiyor. Bu önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bugün dahil, çarşamba ve perşembe günleri rüzgar devam edecek." diye konuştu.

Kocaman, önümüzdeki 3 gün boyunca havanın soğuk olacağı bilgisini vererek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Akşam 1-2, gündüzleri ise 4-5 derece civarında sıcaklıklar bekliyoruz. Bu sürede hafif yağışlar var. Kuzey bölgelerde ve yükseklerde karla karışık yağmur, şehirler ve aşağı kesimlere ise yağmur şeklinde bekliyoruz. Marmara'da kar beklenmiyor. Bölgenin sahillerinde ve şehir merkezlerinde yağmur, yüksek alanlara karla karışık yağmur beklentimiz var. Bölgenin doğusunda Kocaeli, Sakarya'da ve Batı Karadeniz bölümünde sahillerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar bekliyoruz."

Bazı bölgeler hariç yurdun büyük bölümünde kar beklentisi olduğunu aktaran Kocaman, İstanbul, kıyı Ege ve Batı Akdeniz hariç yurdun tamamının kar yağışlı olarak görüldüğünü bildirdi.