BIST 9.345
DOLAR 30,91
EURO 33,45
ALTIN 2.011,63
HABER /  GÜNCEL

IŞİD 2 genci kafasını keserek infaz etti

Terör örgütü IŞİD elinde tuttuğu 7 peşmergeyi infaz ettiğini gösteren bir video yayınladı.

Abone ol

IŞİD iki gün önce Kerkük’ün güneyinde kaybettiği köylere karşı misillemede bulunarak elinde tuttuğu Peşmergelerin kafasını kesti. IŞİD infaz öncesi peşmerge ailelerine ve özellikle Bölge başkanı Mesut Barzani’ye de bir mesaj gönderdi.

Mesajda ellerindeki peşmergelerin salıverilmesi konusunda belirlenen mühlete uyulmadığı dolaysıyla infazın gerçekleştiği belirtildi. Mesajda ayrıca ”Ey Barzani işte bunlar senin askerlerin. Sen bunların feryatlarına ulaşmadın. Bunları kötü sonları ile baş başa bıraktın. Bizde size verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz ey Kürdistan diktatörü. Yakında senin sarayına gelip seni ve yanındakileri bunlar gibi yapacağız. Çok yakında." denildi.

IŞİD Halep’te Türk hükümeti için casusluk yapmak suçuyla iki kişiyi idam etti

Suriye ve Irak’ta birçok kenti işgal eden IŞİD terör örgütünün sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraflara göre Suriye’nin Halep kentine bağlı ve Türkiye sınırlarına yakın olan El Rai köyünde daha önce yakaladığı iki Suriyeli genci Türkiye hükümeti için casusluk yapmakla suçladı. IŞİD’li teröristler elleri ve gözleri bağlı her iki genci köyün ortasında kalabalık halkın önünde kafalarını keserek idam etti.