BIST 9.645
DOLAR 32,50
EURO 34,61
ALTIN 2.440,41
HABER /  GÜNCEL

Genelkurmay'dan PKK'ya ağır darbe

Genelkurmay Başkanlığı Şırnak, Siirt, Ağrı, Hakkari, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Muş'ta düzenlenen operasyonda 1 teröristin öldürüldüğü 27 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Abone ol
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta teröristlerin kullandığı 8 mağaranın tespit edildiğini ve yapılan aramalarda çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini açıkladı. Hava destekli operasyonda örgütün çok sayıda kayıp verdiği belirtilen açıklamada güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 kişi gözaltına alındı.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Beytüşşebap bölgesinde teröristlerin kullandığı 8 mağaranın hava destekli operasyonlar sonucunda tespit edildiğini bildirdi. Yapılan aramalarda çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.
 
Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesi üzerinden önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verdi. Buna göre, Van'ın Özalp ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada, bir terörist ölü ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 kişi gözaltına alındı.
 
Siirt'in Pervari ilçesinde yapılan arazi aramasında, ormanlık alana gizlenmiş, 613 Kalaşnikof fişeği, beş Kalaşnikof şarjörü, bir el dürbünü, iki piknik tüpü, 150 metre elektrik kablosu ele geçirildi.
 
BEYTÜŞŞEBAP'TA PKK ZULALARI
 
Şırnak'ın Beytüşşebap bölgesinde bulunan bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik olarak 25 Eylül'de düzenlenen hava destekli operasyon sonucunda çok sayıda kayıp veren örgütün kullandığı sekiz mağara tespit edildi.
 
Mağara içinde yapılan aramalarda, 12 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet av tüfeği, üç adet roketatar sevk fişeği, altı adet roketatar mühimmatı, 220 adet 7,62 mm mühimmat, 126 adet 5,56 mm mühimmat, 17 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, altı çuval içinde 65 kilogramlık amonyum nitrat, iki adet kilogram plastik patlayıcı madde, iki adet dürbün, 720 adet av tüfeği fişeği, dört adet el telsizi, bir adet büyük telsiz, bir adet telsiz şarj cihazı, iki adet 10 kilogramlık bidon içerisine hazırlanmış patlayıcı düzeneği, 50 adet mekanik fünye, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

DOĞUBAYAZIT'TA OPERASYON 
 
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda; iki adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 300 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, sekiz adet kütüklük, bir adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği kılıfı, iki adet palaska, dört adet kuşak, iki takım bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan kıyafet ve muhtelif giyim malzemesi ele geçirildi.
 
Hakkari Şemdinli'de, Tuhi Köprüsü mevkiinde, 12 kilogramlık tüp içerisine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı (EYP) tespit edildi ve yerinde imha edildi.
 
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, iki baz istasyonu yakılarak kullanılamaz hale getirildi.
 
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist Kapı Hudut Karakolu unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.
 
Muş Bulanık'ta, Van Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ait üç araç bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yakıldı.