BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,34
HABER /  GÜNCEL

İnci Sezer kimdir aslen nereli İnci Sezer eşi ve çocukları kimdir?

Erdoğan'ın onayı ile valilikler kararnamesi onaylandı ve yayınlandı. Valiler kararnamesinde adı geçen İnci Sezer Becel'in hayatı merak konusu oldu. İnci Sezer Becel, Nevşehir Valisi olarak atandı ve kararnamedeki tek kadın vali olarak dikkat çekti. İşte hayat hikayesi...

Abone ol

Öncesinde Çatalca Kaymakamı olan ve Nevşehir Valisi olarak atanan İnci Sezer Becel, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü yapmış, çeşitli ilçelerde kaymakam olarak hizmet vermiştir.

İNCİ SEZER BECEL KİMDİR?

1971’de Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Almancı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İslahiye’de tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında mezun oldu, 1993 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanıp 1994 yılında Ordu’da kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Antalya-Finike Kaymakam Refikliği, Rize-Kalkandere İlçesi ve Nevşehir-Acıgöl İlçesi Kaymakam Vekillikleri görevlerinde bulunması sonra, 1995-1996 yılları arasında sekiz ay süre ile İngiltere’nin Bournemouth kentinde İngilizce dil eğitimi ile İngiliz genel ve mahalli yönetimiyle ilgili eğitim gördü. 1997 yılında staj programını başarı ile tamamlayarak Çeltik ilçesine Kaymakam olarak atanmıştır.

Adıyaman’inin Tut ilçesinde kaymakamlık yaparken emniyet amiri olarak görev yapan ve kendi emri altında bulunan Başkomiser Hakan Becel’le 2001 yılında evlendi. 2001-2006 yılları arasında Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde kaymakamlık yapan Becel, 2006-2011 yılları arasında Malatya Vali Yardımcılığına, 2011 yılında bir kararname ile Çeşme kaymakamlığına atanmıştır. 2009 yılında birinci sınıf mülki idare amirliğine ayrılmış olan Becel, 2015 Haziran ayı itibarı ile beş seneliğine Çatalca kaymakamı olarak atanmıştır.2016’da Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı.

Yüksek Lisansını İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış olup, Siyaset ve Sosyal Bilimler programında doktorasına tez aşamasında devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Becel bir çocuk annesidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Meral Akşener'den 'normale dönüş' tepkisi: Sayın Erdoğan'ı uyarıyorum
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İzmir'de eski eşini öldürmüştü 92 gün sonra cezaevinde intihar etti
İzmir'de soyguncuyu böyle etkisiz hale getirdi o anları anlattı
Selen Eşdur kimdir yaşı yaş Kuaförüm Sensin Selen evli mi?
Tekirdağ'da 2 genç kayıp parayı sahibine ulaştırdı sonrası da şaşırttı
İstanbul'da eylem hazırlığındaki PKK üyesi 4 kişi yakalandı
Babalar günü hediyesi uygun fikirler ve babalar günü mesajları
Avcılar'da tartıştığı eşine dehşeti yaşattı
SGK prim borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte SGK prim borcu öğrenme ekranı
Yorumlar