BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

İnce: CHP Kürtler'e haksızlık ediyor

CHP'nin 2018 Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 31 Mart seçimlerinde büyükşehirleri CHP'ye Kürtler'in kazandırdığını söyledi. İnce, CHP'nin yerel seçimlerdeki başarısının ise 5 yıl sonra belli olacağını kaydetti.

Abone ol

Muharrem İnce, CHP'nin Kürtler'e haksızlık yaptığını söyledi. Seçim kazanmanın netice olmadığını, sonrasına bakılması gerektiğini kaydeden İnce İstanbul, Ankara ve Mersin gibi büyükşehirleri CHP'ye Kürtler'in kazandırdığını söyledi.

CNN Türk'te Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın sorularını cevaplayan Muharrem İnce, İstanbul'daki seçim başarısının hatırlatılması üzerine netice alındığını; ancak başarı kazanıldı denilebilmesi için 5 yıl sonrasına bakılması gerektiğini söyledi.

"Kürtler'e haksızlık yapıyoruz"

İstanbul, Ankara, Adana ve Mersin'in de aralarında bulunduğu pek çok şehri CHP'ye Kürtler'in kazandırdığını ileri süren İnce, Kürtler'e haksızlık yapıldığını söyleyerek, "Bir teşekkürü hak ediyorlar" şeklinde konuştu.

Pervin Buldan'ın seçimlerle ilgili değerlendirmesini de doğru olmadığını söyleyen İnce, Buldan'ın tüm Kürtler'in oyunun sahibi olmadığını kaydetti. Başarının 5 yıl sonraki seçimlerde kendisini göstereceğini bir kez daha hatırlatan İnce, "Kürtler'in desteği olmasaydı başarılı olamazdık. İstanbul seçimlerinin sonuçlarına bakın. Her şey ortada."

ÖNCEKİ HABERLER
Selçuk Bayraktar'tan 'Akıncı' paylaşımı
Muharrem İnce'den adaylık açıklaması
CHP'li isme İBB'de üst düzey görev
Fransa'da cami önünde silahlı saldırı 2 yaralı
Serdar Ali Çelikler'den bomba iddia: Terim Falcao'dan kurtulmak istiyor
ABD, Netanyahu'ya el atmaya geldi
İzmir'de hamile kadın kazadan sağ çıkıp doğum yaptı
Bahçeli: Tuzakları Türkiye'ye sökmeyecektir
ABD'den İran'a: Baskı artırılacak
Bağdadi'nin öldüğü operasyonun görgü tanıklarından çarpıcı açıklamalar
Yorumlar 16 yorum