HABER /  POLİTİKA

İmralı heyetinde Sırrı Süreyya neden yok?

BDP Eşbakanı Selahattin Demirtaş ve BDP Iğdır milletvekili Pervin Buldan, Öcalan ile görüşmek için İmralı adasına gitti

6. BDP heyeti Abdullah Öcalan'la görüşmek için İmralı Adası'na gitti. Ancak bu kez heyette Sırrı Süreyya Önder yok. İddialara göre Önder Gezi Parkı eylemlerinde dolayı veto yedi.

6. BDP heyeti Abdullah Öcalan'la görüşmek için İmralı Adası'na gitti. Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile bugün sabah saatlerinde İmralı'ya gitti. Daha önce beş ziyaretin dördüne katılan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bu kez heyette yer almıyor. Görüşmede çözüm sürecinin konuşulması bekleniyor.

Öte yandan Sırrı Süreya Önder’in Gezi Parkı eylemleri sırasında üstlendiği rol nedeniyle İmralı’ya gidişinin Başbakan Erdoğan’ın da bilgisi dahilinde Adalet Bakanlığı yetkileri tarafından veto edildiği iddialar arasında yer aldı.

Polis kontrolünde parka girmeye çalışan iş makinalarının önüne geçerek Gezi Parkı Direnişi’ni de başlatan isim olarak nitelendirilen Önder, süreç kapsamında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakanvekili Bülent Arınç’la buluşmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
GDO var mı, yok mu?
Xperia Z Google Edition geliyor!
Bekir Bozdağ, Roman vatandaşlarla bir araya geldi
Masum Türker'den 16 Mayıs iddiası
Yanak yanağa öpüşmeyin uyarısı
Ankara-İstanbul hızlı tren biletleri 2020 zam mı geldi?
Yorumlar 20 yorum