BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 506,88
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

İlk Osmanlıca dergisi yayına başladı

Süeda Basım Yayın, Osmanlıca üzerine 3 ayda bir yayınlanacak dergi çıkarttı.

Abone ol

İsmi 'Osmanlıca' olan dergi ile Osmanlıcanın sevdirilmesi ve öğretilmesi hedefleniyor. Sahasında ilk ve tek olan dergi, 3 ayda bir yayınlanacak. Dergi, 48 sayfadan oluşuyor.

Türkiye aydınlarının Osmanlıca hakkındaki sözleri ve Osmanlıca öğrenmenin ehemmiyeti yazısıyla başlayan dergi; Osmanlıcaya Giriş, Kelime ve Cümle Örnekleri, Kitabe Okumaları, Gülelim Eğlenelim ve Okuma Metinleri gibi bölümlerden oluşuyor.

Basit öğretimden başlayacak olan dergi, tarihi, edebi vesair belgelere ve değişik yazı karakterlerine de yer verecek. Üç ana temelden oluşan derginin birinci bölümünde okuma seviyesi kazandırma ve kolay okuyabilme tekniklerini öğretme hedefleniyor. İkinci bölümde okuma metinleri, şiirler, fıkralar gibi yazı ve köşeler olacak. Üçüncü bölümde ise kitabe, değişik hatlarla yazılmış yazılar, tarihi ve edebi metinlerin çözümleri ve okuma teknikleri gösterilecek.

Osmanlıca Eğitim ve Kültür Dergisi, İrfan Mektebi, Şirin Kalem Çocuk Dergisi ve The Pen isimli dergiler de çıkaran Süeda Basım Yayın A.Ş. bünyesinde yayınlanacak. Dergi hakkındaki bilgilere www.osmanlicadergi.com sitesinden ulaşılabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Bahçeli'den Silivri çıkışı sert açıklama!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Deniz canlılarını bakanlık koruyacak!
Sağlıkta bir ilk daha başlıyor
Abdülhamit'in torunundan Filistin çıkışı
Heathrow 2012'de yolcu sayısı rekoru kırdı
İstanbul'da ulaşıma zam geldi!
AK Parti PKK infazları için hedef gösterdi!
Beşar Esad'ın şoke eden kaçış planı
Bahçeli İmralı'ya inat Silivri'de!..
Yorumlar 1 yorum