BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  POLİTİKA

İki yeni parti hareketi birleşecek mi? Selçuk Özdağ'ın Davutoğlu ile Babacan birleşsin temennisi

Eski Manisa Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yeni parti hazırlıkları içinde oldukları kamuoyu tarafından bilinen Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan hareketinin 'birleşme' temennisi içinde olduğunu belirtti.

Abone ol

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kadrosunun 1 numaralı ismi ve eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın sık sık görüştüklerini söyledi. Özdağ, birleşme iddialarına ilişkin ise "Temenni ederiz ki birlikte yürüsünler ama her zaman temenniler realitelerle örtüşmüyor" dedi.

Ahmet Davutoğlu'nun yol haritası konusunda açıklamalarda bulunan Selçuk Özdağ, "23'ünde Sakarya'da olacağız. Sakarya'da önemli bir konuşma yapacak, daha sonra Manisa'da bir konuşma yapacak. Davutoğlu, konuşmalarına devam edecek, çalışmalarını da sürdürüyor, hedefinden sapma olmadan, kararlı bir şekilde Türkiye'deki bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, üniversitelilerle, siyaset bilimcilerle, ekonomistlerle istişareler yapıyor, görüşmelerine devam ediyor." dedi.

İki hareket birleşecek mi?

"Babacan ve Davutoğlu birleşiyor mu?" şeklindeki yorumlara ilişkin de konuşan Özdağ, şunları söyledi:

"Sayın Babacan ile Sayın Davutoğlu görüşüyorlar. Hukukları devam ediyor. Daha önce söylemişti 'Sayın Gül ile bir yıl önce görüştüm ama Sayın Babacan ile kardeşlik ötesinde bir hukukumuz vardır, görüşüyoruz görüşmeye devam edeceğiz' demişti. Görüşüyorlar. Öyle resmiyetleri falan yok, görüşüyorlar kendileri, görüşmeye de devam ederler. Ama Sayın Gül ile bir yıl önce görüşmüştü o günden beri de görüşmüyor, geçen cumhurbaşkanlığı adaylığında gündeme geldiğinde görüşmüşlerdi"

"Temenni ederiz ki birlikte yol alsınlar"

"İleride, tabi siyasette temenni ederiz ki birlikte yol alsınlar, birlikte yürüsünler temenni ederiz ama her zaman temenniler realitelerle örtüşmüyor. Temenni ederiz ama diyelim ki olmadı böyle bir şey; niçinini anlatırız halkımıza, nedenini anlatırız aynı zamanda da ileride de belki ittifaklar oluşabilir. Bu sistem herkesi herkese muhtaç hale getirmiş vaziyette. Bu cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hilkat garibesi olan bu sistem -birileri ucube diyor ben hilkat garibesi diyorum -böyle bir sistem de herkes herkese muhtaç."

"Gül Davutoğlu'nu istemiyor'' iddiasına yanıt

"Abdullah Gül, Davutoğlu'nu istemiyor" şeklindeki iddialara da cevap veren Özdağ, "Onlar söyleniyor, speküle ediliyor. Onlar şöyle bakıyorlar olaya, 'Sayın Davutoğlu'na genel başkanlık teklif edildiğinde kabul etmeseydi, Gül olacaktı, Gül'ü tavsiye etseydi, kendisi kabul etmeseydi' gibi şeyler söylüyorlar. Ama Sayın Davutoğlu olmazsa teklif etse bile bu kabul edilmeyecekti ve Binali Yıldırım olacaktı. Böyle bir şey söyleniyor ama bilmiyorum. Sayın Davutoğlu 'bir yıl önce görüştük' dedi ondan bu yana da görüşmedik ifadesini kullandı. Sayın Babacan ile görüşüyorlar" ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Muğla'da Erdoğan'a cuma namazı çıkışı büyük ilgi sohbet etti fotoğraf çektirdi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Malatya'da korkutan deprem! kaç şiddetinde gerçekleşti?
ABD mahkemesi İran'a ait tanker gemisi için yakalama kararı çıkardı
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Albayrak'tan Falcao açıklaması
Süleyman Soylu 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 20. yılında konuştu
Kilis'te askeri araç devrildi 8 asker yaralı
Hulusi Akar: Merkez tam kapasite ile haftaya başlayacak
Konya'da 44 gündür kayıp olan adamı oğlu öldürüp gömmüş
Myanmar'daki toprak kaymasında ölü sayısı 69'a yükseldi
Isparta'da 3 kişiyi öldüren cani yakalandı!
Manisa'da zincirleme trafik kazası: 23 yaralı
Yorumlar 21 yorum