BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  DÜNYA

İki meclis üyesi kaçırıldı!

Suriye'de faaliyet yürüten Kürt Demokratik Partisi'nin (KDP) 2 üyesinin, 5 gün önce Haseki kentine bağlı Derika Hemko İlçesi'nde kaçırıldığı bildirildi.

Abone ol

Mardin'in Nusaybin ile Şırnak'ın Cizre İlçeleri arasındaki Suriye sınırında bulunan Haseki kentine bağlı Derika Hemko İlçesi'nde 5 gün önce Kürt Demokratik Parti Meclisi üyesi Bahoz Dursun ve Kabat Muhammet Ömer adlı 2 kişinin kaçırıldığı belirtildi. Bu kişilerin kimler tarafından ve ne amaçla kaçırıldığı ise bilinmiyor.

Öte yandan, PKK'nın Suriye'deki kolu olarak bilinen PYD'ye bağlı silahlı güçlerin, Suriye'de bulunan Kürt parti yetkililerini uyararak, parti binalarına Kürt Bayrağı ile birlikte, halen kullanılmakta olan Suriye Bayrağı'nı da asmalarını istediği ifade edildi.

Ayrıca PYD'ye bağlı olduğu iddia edilen silahlı bir grubun da dün akşam geç saatlerde, Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ne bağlı Şenyurt Beldesi'nin karışısında bulunan Derbesiye İlçesi'ndeki Suriye Kürtleri Birlik Partisi (YEKİTİ) ve Kürt Demokratik Parti (KDP) binalarına saldırı düzenledikleri ileri sürüldü. Saldırıda ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi edinilemedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Havada yavrum polemiği!
Polis bir anlık dalgınlığı fırsat bildi
Endonezyalı kızın Türkçesi koparttı!
Haliç'te balıkçılara büyük sürpriz
Diyarbakır'da bomba yüklü araç paniği
Tatilciler dönüyor trafiğe dikkat
Kamerayı izledi şok geçirdi
28 Ekim 2012 Basın Özeti
BBP alternatif kutlamaya karşı
İş isteyen de var diş isteyen de
Yorumlar