HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı'ndan terör örgütüne son yılların en büyük darbesi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Şırnak'ta ele geçirilen 2 ton patlayıcı, 300 elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, son dönemlerin yakalanan en büyük patlayıcı maddesi oldu" ifadeleri yer aldı.

Yurt içinde iç güvenlik ve Kıran Operasyonları ile üste üste darbe alan, kış üslenmesi gerçekleştiremeyen terör örgütüne bir darbe de Şırnak’ta vuruldu.

Son yılların en kanlı eylemi engellendi

Şırnak’ta devam eden Kıran-6 operasyonu kapsamında geçen hafta  İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı( MİT) Başkanlığınca Cudi Dağında gerçekleştirilen operasyonla 3 terörist etkisiz hale getirilmişti. Yapılan çalışmalarda etkisiz hale getirilen teröristlerin bomba yüklü araçlarla son yılların en büyük kanlı eyleminin hazırlığında olduğu tespit edildi.

Teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede yapılan arazi aramasında  bidon ve güğümlerin içine gizlenmiş vaziyette yaklaşık 2 ton patlayıcı madde, 300 adet elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, 1 adet Rus yapımı antitank mayını, 2 adet intihar yeleği, 1 adet tabanca ve susturucu, çok miktarda kablo ile 1000 ABD Doları ele geçirildi.

Örgütün cephanelik olarak kullandığı bölge ve civarında kapsamlı arama ve incelemeler devam etmekte olup  Jandarma tarafından ele geçirilen patlayıcı maddenin son dönemde ele geçen en büyük miktar olduğu belirlendi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mesai saatleri dışında kargonuza ulaşmak mümkün
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden suya yüzde 15 zam
Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'dan meydan okudu!
Kadına şiddetle mücadelede yeni adımlar
Trump'tan Bağdadi operasyonunda görevli köpeğe plaket ve madalya
Bekçi alımı 2020 başvuru formu doldurma ekranı açılıyor
Yorumlar 7 yorum